call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

Who Is و اهمیت آن در طراحی سایت و دریافت اطلاعات مربوط به دامنه

معرفی یکی از پرکاربردترین سایت ها به نام Who Is

امروز تصمیم دارم یکی از معروف ترین سایت هایی که در طراحی سایت و یافتن یک دامنه خوب  می تواند به کاربران کمک بسیاری داشته باشد را به شما معرفی کنم

در طراحی سایت  و حضور در فضای مجازی یکی از مهمترین ویژگی ها نام دامنه یا همان نامی که شما برای سایت  خود انتخاب می نمایید که می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کندکه با استفاده از who is امکان پذیر است .

حال باید بدانیم که دامنه چیست؟ چه اهمیتی در طراحی سایت دارد؟

دامنه همان آدرس سایت ما است که سایت مارا از بقیه سایت ها متمایز می کند و کاربران با این نام وارد وب سایت ما می شوند که از چندین بخش تشکیل می شود.

بخش اول ماهیت آدرس www می باشد . بخش دوم همان نامی است که شما برای سایت خود انتخاب می کنید. انتخاب نام دامنه به شما بستگی دارد و نوع  فیلد کاری شما و هرچه این نام کوتاه تر باشدو به فعالیت شما در اینترنت و فضای مجازی نزدیکتر باشد امکان موفقیت شما در کسب و کار و یا همان رسیدن به اهداف  سایت بیشتر خواهد شد.

بخش سوم دامنه که پسوند دامنه می باشد که مشخص می کند سایت شما چه نوع است از معروفترین پسوند ها com را می توان نام برد که برای سایت های تجاری استفاده می شود .پسوند netکه توسط شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی و شبکه های اطلاع رسانی  انتخاب می شود.

  طراحی سایت صرافی

orgکه برای سازمان های غیرانتفاعی انتخاب می شود که معمولا فعالیت های غیرتجاری دارند .

پسوند info ازاین پسوند برای سایت هایی که ماهیت اطلاع رسانی دارند استفاده می شود.

پسوند gov از این پسوند برای سایت هایی که ماهیت و فعالیت دولتی دارند استفاده می شود .

پسوند edu برای سایت هایی استفاده می شود که ماهیت آموزشی دارند .

پسوند biz برای سایت هایی که فعالیت تجاری دارند مخصوصا سایت هایی که فعالیت تجارت الکترونیک دارند استفاده می شود.

پسوند web نیز برای سایت هایی که به مباحث وب می پردازند استفاده می شود .

name این پسوند برای سایت های شخصی می توان استفاده کرد.

پسوندir برای سایت های ایرانی می باشد و شما می توانید با ترکیب همه پسوند های که ذکر شد با ir نیز دامنه خود را خاص ایران و با فعالیت مشخص خود ثبت نمایید .

حال به قسمت اصلی این مقاله رسیدیم و اینکه who is چیست؟

زمانی که شما نام مورد نظر خود را انتخاب کردید باید مطمئن شوید که این دامنه ای که می خواهید آن را ثبت نمایید آزاد هست ؟ آیا شما امکان خریداری این دامنه را دارید و اینکه شخص دیگری مالکیت این دامنه را نداشته باشد .هم اکنون وارد سایت who is.com  شوید از قسمت جستجو نام دامنه خود را به صورت کامل وارد نمایید به طور مثال espinas.org را وارد کنید.

  نکات مهم در پیشرفت طراحی سایت

هم اکنون می توانید مشاهده کنید که این دامنه به نام چه شخصی می باشد وتا چه زمانی منقضی می شود شماره تلفن دارنده دامنه را داشته باشید تا در صورت امکان بتوانید آن دامنه را از آن شخص خریداری کنید وتمامی اطلاعات مربوط به دامنه را مشاهده نمایید.

اگر قبلا این دامنه را خریداری کرده اید و می خواهید از زمان انقضای آن مطلع شوید می توانید نام دامنه خود را در این سایت جستجو کنید و زمان  انقضای دامنه خود را مشاهده کنید

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of