call_espinas
mobile-call
منـو
تیم تحریریه

سئو سایت

seo

سئو سایت

کلمه سئو برای خیلی ها آشناست و درباره آن حسابی تحقیق کرده اند. دلیل تحقیق هم کاملا مشخص است داشتن یک سایت که به صورت حرفه طراحی شده باشد هم برای موفقیت یک سایت کافی نیست. پیدا شدن یک سایت در نتایج جستجو گوگل چیزی است که تمامی سایت ها به دنبال آن هستند. سئو یک فن آوری جدید است که میتوانید توسط آن بدون اینکه هزینه خیلی زیادی را خرج کرده باشید به درآمد زیادی برسید. ولی این رسیدن به درآمد زیاد خیلی هم کار راحتی نیستند هرچند که ممکن است هزینه بر نباشد ولی کاملا زمان گیر است که خب زمان به خودی خود هزینه بردار است.

با اینکه بیشتر افرادی که دارای سایت هستند با کلمه و مفهوم سئو کاملا آشنایی دارند ولی وجود دارند افرادی که تنها به داشتن یک طراحی سایت حرفه ای اکتفا میکنند و به بخش سئو سایت فکر نمیکنند.

با اینکه احتمالا با مفهوم سئو آشنا هستید ولی با طراحی سایت اسپیناس همراه باشید تا هم یک مروری روی مفهوم سئو سایت داشته باشیم هم با مسائل جزئی تری از سئو آشنا شویم.

اول از همه باید بدانیم seo خلاصه کلمه search engine optimization است که میتوان را به فارسی اینگونه گفت بهینه سازی موتور های جستجو. در واقع میتوان اینجوری گفت که سایت شما و صفحات شما به عنوان سایت های محبوب در سرچ گوگل باشد. اینکه شما در جستجو چه کلماتی میخواهید محبوب باشید هم بستگی به زمینه کاری شرکت دارد

گاهی اوقات کلمات کلیدی یک شرکت ممکن است از کلمه کلیدی شرکت دیگر سخت تر باشد و نیاز به کار و زمان بیشتری دارد به عنوان مثال کلمه طراحی سایت جزء کلمات سخت در جستجو گوگل است.

منظورم از سختی کلمه میزان رقابتی است که روی آن کلمه توسط سایت های مختلف صورت میگیرد. هرچه تعداد سایت های بیشتری روی یک کلمه کلیدی خاص تلاش کنند سختی کلمه شما بیشتر میشود.

سئو برای سایتهای اینترنتی خیلی بیشتر اهمیت دارد. بیاید اینجوری فرض کنیم شما یک فروشگاه راه اندازی کرده اید که از نظر امکانات و محصولات فوق العاده حرفه ای است و در حد فروشگاه های بزرگ اروپایی طراحی و دیزاین شده است ولی شما فروشگاه را در بیابان های ایران راه اندازی کرده اید که تنها سالی چند بار توریست یا گردشگر وارد فروشگاه میشوند که اصلا معلوم نیست خریدی انجام دهند یا نه!

حالا سئو به شما چه کمکی میکند؟

با سئو سایت شما فروشگاه خودتان را از بیابان به مرکز شهر منتقل کرده اید که روزانه بیش از هزاران بازدید کننده و مشتری دارید.

بنابراین نمیتوانید از سئو به این راحتی ها بگذرید چون هر چقدر هم شما طراحی و دیزاین قوی داشته باشید تا زمانی که در جای مناسبی قرار نگرفته باشید فروشگاه شما هیچ گونه سود آوری برای شما ندارد.

البته ابن نکته را نباید هیچ وقت فراموش کنید اینکه شما دست روی دست بگذارید و فقط با سئو بالا بیایید احتمالا چندین ماه مجبورید بدون هیچ سودی فروشگاه را بگردانید! بهینه سازی سایت یک مساله زمان بر است و شما باید در کنار آن برای جذب مشتریان خودتان تلاش کنید.

جذب مشتری بعد از راه اندازی یک وب سایت برمیگردد به موضوع دیجیتال مارکتینگ و برندینگ شما که لازمه هر استارت آپی است. شما هرچقدر در زمینه مارکتینگ قوی باشید و بتوانید نام فروشگاه یا شرکت را تبدیل به یک برند کنید بازدید کنندگان روزانه سایت را افزایش داده اید که در کنار افزایش بازدید روزانه شما فروش بیشتر و در عین حال سئو بهتر میشوید!

 

در ادامه سعی میکنم که یک سری از واژگان استفاده شده در سئو را برای شما توضیح دهم تا بیشتر با مفاهیم و اصطلاح های به کار رفته در سئو آشنا بشید:

در سئو اصطلاح های با عنوان سئو کلاه سیاه ، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سفید وجود دارد که بهتر است با تک تک آن ها آشنا شویم

 

سئو کلاه سیاه چیست؟

 

در واقع همانطور که از نام این نوع سئو مشخص است روشی از سئو است که سئو کاران سعی دارند تا گوگل را با آن دور بزنند و با روش های غیر معمول و نا متعارف جزء سایت های برتر قرار بگیرند.

اگر شما سئو کار تازه کاری باشید حتما از روش های قدیمی سئو سیاه استفاده میکنید که احتمالا یا اصلا بالا نمیروید یا اگر هم رتبه بگیرید خیلی سریع دچار پنالتی میشوید.

این را بدانید از نظر گوگل دشمن جدی در نتایج جستجو سئو کاران کلاه سیاه است و تا جایی که بتواند با آن ها مبارزه میکند. پنالتی های که برای روش های کلاه سیاه در نظر گرفته است انقدر سنگین است که جز؟ کابوس های همیشگی سئو کاران به حساب می آید.

این که هنوز روش های کلاه سیاه وجود دارد و هستند افرادی که با این روش ها سایت ها را بالا می آورند ولی یادتان باشد ممکن است استفاده از این روش ها برای همیشه شما را از سرچ گوگل حذف کند!

سئو کلاه سفید چیست؟

میتوانم اینگونه بگویم که کلاه سفید امن ترین و ماندگار ترین روش سئو است که اعلام میکند شما کاملا به صورت طبیعی و حرفه ای با دنبال کردن روش های سئو درست به رتبه خوبی دست یافته اید که پایین کشیدن شما از آن رتبه کار سختی میشود.

اما این موضوع را نباید فراموش کنید که روش کلاه سفید روشی است که خیلی از مواقع که شما کلمه کلیدی سختی دارید بالا آمدن با آن کار غیر ممکن به حساب می آید. شما در کلمه کلیدی طراحی سایت هیچ گاه تنها با تولید محتوای قوی نمیتوانید در نتایج اولیه گوگل پیدا شوید

در کلماتی که رقابت خیلی بالا است تنها روش کلاه سفید جوابگو نیست! به همین علت بیشتر سئوکاران حرفه ای به سمت سئو کلاه خاکستری میروند.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

شاید گفتن این حرف به نظر اشتباه بیاید ولی واقعیت دارد که امروزه سئو کارانی که در ایران یا جهان در حال فعالیت هستند و خیلی حرفه ای در این زمینه کار میکنند دارند از روش سئو خاکستری استفاده میکنند.

میتوانم برای شما مثال بزنم: خرید بک لینک ها از نظر گوگل رد شده است و اعلام کرده است که سایت های که تبلیغات انجام میدهند را جریمه میکند. بنابر این ارگ در نظر بگیریم تمام سئو کاران حرفه ای از بک لینک استفاده میکنند دقیقا دارند از روش کلاه سیاه استفاده میکنند!!

از نظر گوگل هرگونه لینکی که به صورت طبیعی ایجاد نشود درست نیست و باید با آن برخورد کند. ولی خب باید این را در نظر بگیرید که کمتر سایتی پیدا میشود که بخواهد به صورت طبیعی و رایگان شما را لینک کند حتی اگر شما دارای محتوای قوی و خوبی باشید. به همین علت سئو کاران از خرید بک لینک استفاده میکنند که در واقع این گونه روش ها کلاه خاکستری به حساب می آید.

خیلی از مواقع سئو کاران وقتی از روش های کلاه سیاه استفاده نمیکنند معتقد هستن که دارن از روش کلاه سفید برای سئو سایت استفاده میکنند ولی اینگونه نیست. گاهی اوقات مثل روش گفته شده در بالا شما سعی در دور زدن گوگل را ندارید ولی کاری که گوگل منفی میداند را دارید انجام میدهید اینجور مواقع است که اعلام میشود شما درحال انجام سئو کلاه خاکستری هستید.

شاید بخواهم واضح تر توضیح بدهم سئو کاران حرفه ای هیچ گاه از روش کلاه سیاه صد درصدی یا کلاه سفید کامل استفاده نمیکنند و معمولا سعی میکنند هم دل گوگل را به دست بیاورند و هم سایت خودشان را بالا نگه دارند!

نتیجه گیری

درست است بازدید بیشتر در روز خیلی میتواند به سئو سایت شما کمک کند. فاکتور های سئو خیلی زیاد هستند. یکی از این فاکتورها میزان ورود افراد در سایت و میزان ماندن آن ها داخل سایت است. فاکتور بعدی هم برندینگ سایت است که افراد در جستجو های گوگل خودشان نام برند شما را جستجو کنند تا به سایت شما برسند که گوگل امروزه به این موضوع خیلی اهمیت میدهد.

فکر میکنم کم کم ذهن شما در مورد سئو در حال بهبود است! این که فرض کنید سئو سایت تنها به بک لینک ها و تگ های داخلی برمیگردد یکی از اشتباهات صاحبان سایت ها است مخصوصا صاحبان فروشگاه های اینترنتی!

نمونه بارز یک سئو موفق دی جی کالا است که در کنار سئو سایت به بخش های دیگر سئو و تبلیغات هم توجه داشته جوری که الان نام این فروشگاه برای همه افراد کاملا آشنا است!

شما باید یاد بگیرید با سئو حرفه ای مشتریان و بازدید کنندگان خود را به مشتریان واقعی و همیشگی تبدیل کنید.

یکی از راه هایی که امروزه در سایت های مختلف استفاده میشود استفاده از لندینگ های با سئو حرفه ای است که میتواند در جستجو گوگل یافت شما و مشتریان شما را به سایت هدف منتقل کنند.

ولی این که این صفحه چگونه باید طراحی شود و چه اصولی از سئو را باید با خودش به همراه داشته باشد هم جزء مسائل مهم است.

 

سئو چیست ؟ SEO چیست ؟

سئو سایت سریع و یک روزه چیست ؟

در سئو سیاه روش هایی سریعی وجود دارد که میتوان در نتایج اول گوگل قرار گرفت ، ولی گوگل به سرعت متوجه این موارد با ربات های خود خواهد شد و جریمه های سنگینی برای بهینه سازی سایت در برای سیاه قائل است.
رتبه یک گوگل شوید !!
چه بخواهیم چه نخواهیم کاربران (مردم) یاد گرفته اند هرچیزی که می خواهند Search می کنند و اگر در صفحه اول نتایج نباشیم عملاً همیشه شانس از دست دادن آنها را داریم و داشتن بهترین وب سایت هم زمانی که جایگاه مناسبی در گوگل نداشته باشیم مانند داشتن بهترین رستوران در یک بیابان است!
برای اینکه در نتایج جست و جو در رتبه های اول SEO  ظاهر شوید طراحی و کدنویسی وب سایت ها در اسپیناس وب براسا قواعد اصولی Google Analaytics انجام می شود.
در این زمینه ابزارهایی مانند Google Analaytics , Search Console از طرف اسپیناس وب در اختیار سفارش دهندگان وب سایت قرار می گیرد ولی مهمتر از آن آنالیز اطلاعات است که توسط ما جهت ارائه پیشنهاد و راه کار ها میتوانید در نظر بگیرید.
قابل توجه است اصول اولیه سئو در تمامی پروژه های اسپیناس وب رایگان انجام می شود سئو حرفه ای نیازمند زمان و تایم اختصاصی است که نیاز به سفارش جدید دارد .

سئو سایت

سئو شیرین

در اسپیناس هیچ چیز شیرین تر از بودن در سئو  رتبه 1 گوگل نیست، در کدنویسی طرح ها، اصول اولیه بر اساس Google Academy برای شما پیاده سازی و رعایت می گردد. در بهینه سازی سایت هیچ تضمینی وجود ندارد ولی اصول بهینه سازی سایت سفید این اجازه را به ما می دهد که بهترین نتایج جستجو را برای شما تضمین کنیم.

میزبان صدای گرم شما هستیم

برای مشاوره در زمینه های سئو و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید