call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

RSS چیست؟

طراحی سایت اسپیناس

 

به عنوان یک وبلاگ نویس، احتمالا شما یک آیکون نارنجی به نام RSS در وبلاگ خود دارید. اگر از اینکه RSS چیست و چگونه می تواند موجب افزایش رشد طراحی سایت وردپرس شما شود تعجب می کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.  

RSS چیست؟

RSS یک نوع تغدیه مبتنی بر وب است که اجازه دسترسی منظم کاربران و برنامه های کاربردی را به مطالب وبسایت و یا وبلاگی انتخابی آن ها می دهد. در واقع RSS خلاصه ای غنی از مطالب و مقالات یک وب سایت است. در نخستین روزهای ورود اینترنت به دنیای واقعی اگر می خواستید از به روزرسانی های وبسایت مورد علاقه خود بازدید نمایید می بایستی صفحه مورد نظر را بوک مارک یا علامتگذاری می کردید و بعد به صورت دستی هرگونه به روزرسانی را مشاهده می نمودید.

بنابراین فید RSS با دادن اجازه پی گیری مطالب توسط کاربران از وبسایت های مورد علاقه خود این مشکل را حل نمود.

RSS به وبلاگ نویسان و ناشران این اجازه را می دهد که به صورت خودکار محتوای خود را به اشتراک بگذارند. به طوری که مردم می توانند این مجموعه را در ایمیل خود دریافت کنند.

چگونه RSS Feed کار می کند؟

RSS با انتشار آخرین مطالب در یک سند XML ساختار یافته کار می کنند. این فید شامل مقالات کامل یا خلاصه و سایر اطلاعات نوشته ها  برای هر آیتم مانند تاریخ، نویسنده، دسته و غیره است.

دستورات فایل XML زیر می تواند با فید RSS هماهنگ شود و محتوای آن را بخواند. تعدادی نرم افزار RSS خوان برای تمام سیستم عامل های دسکتاپی و موبایلی وجود دارد.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<channel>

<title>WPBeginner</title>

<link>https://www.wpbeginner.com</link>

<description>Beginner's Guide for WordPress</description>

<lastBuildDate>Tue, 02 Dec 2018 14:13:37 +0000</lastBuildDate>

<language>en-US</language>

    <item>

        <title>How to Fix WordPress Posts Returning 404 Error</title>

        <link>http://feeds.wpbeginner.com/wpbeginner/</link>

        <pubDate>Tue, 02 Dec 2018 11:58:18 +0000</pubDate>

        <dc:creator>Editorial Staff</dc:creator>

        <category><![CDATA[Tutorials]]></category>

        <guid isPermaLink="false">https://www.wpbeginner.com/?p=10968</guid>

        <description><![CDATA[<p>Description of post goes here...]]></description>

        <content:encoded><![CDATA[<p>Post goes here....]]></content:encoded>

        </item>

تمام وبسایت ها و وبلاگ های وردپرسی دارای ساختاری هستند که فید RSS پشتیبانی می کنند. زیرا به طور پیش فرض، هر صفحه از طراحی سایت وردپرس شما دارای یک متا تگ است که به محل RSS در وب سایت شما اشاره دارد. در ضمن می توانید RSS را در وردپرس غیرفعال کنید اما خواندن از آن ادامه دارد. بنابراین بهتر است این کار را فراموش کنید.

مزایای RSS چیست؟

RSS این امکان را به کاربران می دهد که مشترک محتوای شما شوند. با استفاده از خوراک RSS می توانید به روز رسانی های موجود را از وبلاگ یا وب سایت خود به طور مستقیم در برنامه های کاربردی دسک تاپ و بسیاری از دستگاه های دیگر دریافت کنید.

مشترکین مجبور نیستند آدرس وب سایت خود را به خاطر بسپارند زیرا می توانند محتوا را به یک مکان مرکزی که تمایل به خواندن تمام وب سایت های مورد علاقه خود در یک بار باشند، منتقل کنند. در نتیجه مطالب شما قابل حمل می شود و مشترکان به صورت آفلاین نیز می توانند به آن ها دسترسی داشته و یا مطالب را با یکدیگر در میان بگذارند.

همچنین فید RSS موجب می شوند تا تعدادی از کاربران به صورت ثابت مطالب شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.  

  نقش وبلاگ در طراحی سایت

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of