پنالتی شدن سایت ، بررسی عوامل و راهکارها (آپدیت ۲۰۱۸) | طراحی سایت اسپیناس
call_espinas
mobile-call
منـو
تیم تحریریه

پنالتی شدن سایت ، بررسی عوامل و راهکارها (آپدیت ۲۰۱۸)

penalized-by-google

چرا سایت من پنالتی شده است ؟

اگر به سئو و طراحی سایت علاقه دارید و در حوزه وب کار میکنید حتما با کلمه پنالتی شدت سایت توسط گوگل آشنا هستید.
افرادی که در حوزه سئو کار میکنند پنالتی شدن توسط گوگل را به عنوان یک کابوس همیشگی معرفی میکنند. البته نباید این نکته را فراموش کرد که پنالتی زمانی برای وبمستران و سئو کاران کابوس است که میخواهند با روش های غیر طبیعی و یا همان کلاه سیاه گوگل را دور بزنند و هرچه سریعتر سایت خودشان را به رتبه خوبی برسانند.

همانطور که میدانید سئو جزء مواردی است که یک روزه نمیتوان به آن رسید به قول قدیمی ها دود چراغ نیاز دارد تا فردی بتواند در بین رقبای خودش نفر اول در گوگل باشد.
پس چنانچه قصد شما این است که یک روزه به نفر اول برسید بهتر است که منتظر کابوس همیشگی سئو باشید.

penalized-by-google

penalized-by-google

پنالتی گوگل چیست و به چه معنا است؟

اگر بخواهم کامل در مورد پنالتی صحبت کنم و توضیح بدم که اصلا پنالتی چیست اینجوری باید بگم:
پنالتی هرگونه جریمه ای است که گوگل برای سایت ها در نظر میگیرد این جریمه ها انواع مختلفی دارد ممکن است که شما به علت نوشتن یک متن کپی از یک سایتی دچار مشکل عدم ایندکس شدن صفحه ها شوید و یا ممکن است به علت سئو سیاه به رتبه های پایین تر افت کنید.
اما این نکته را فراموش کنید که هرگونه افت رتبه ای به معنای پنالتی نیست .به عنوان مثال شما یک مطلبی را در مورد طراحی سایت می نویسید و نفر اول گوگل قرار میگیرد مطلب شما ولی بعد از یک مدت شما به نفرات بعدی یا حتی صفحه بعدی افت میکنید دلیل این اتفاق تنها شامل پنالتی نمیشود.

ممکن است رقیب شما در مورد مطلبی که شما نوشتید مقاله ای قرار داده باشند و از شما پیشی گرفته باشند و رتبه بهتری را کسب کرده باشند.
یا حتی ممکن است دلیل افت سایت شما تغییر در الگوریتم های گوگل باشد.

گوگل هر چند وقت یک بار برای بهبود الگوریتم ها سعی در بهبود این الگوریتم دارد که تغییر در این الگوریتم باعث تغییر در نتایج نشان داده شده در گوگل است.
پس هرگونه جریمه شدنی در گوگل را میتوان پنالتی نام برد. ولی مهمترین و کابوس ترین پنالتی حذف سایت شما از نتایج گوگل است که در صفحه 20 ام نمیشود شما را یافت کرد!

این پنالتی با نام ban معروف است که هیچ گونه بازگشتی برایش وجود ندارد
یک مواقعی افرادی که تازه سایت را باز کردند میگویند سایت ما پنالتی یا جریمه شده است!! در جواب باید گفت که گوگل کی وقت کرده که سایت شما را کامل بررسی کند که بخواهد شما را جریمه کند؟
حالا برویم سراغ اینکه اصلا چرا سایتی پنالتی میشود:

عوامل مختلفی که باعث پنالتی می شوند

1- محتوای اسپم

خیلی از مواقع و بیشترین جریمه ای که در مورد سایت ها رخ میدهد داشتم مطالب تکراری و یا همان کپی است.
خیلی از سایت ها فکر میکنند اگر 1000 مطلب داشته باشند خیلی خوب است حتی اگر کپی از سایت ای دیگر باشد ولی آن ها این موضوع را فراموش کردند که داشتن این همه مطلب که اصلا توسط گوگل ایندکس نمیشود فایده که برایشان ندارد هیچ باعث میشود که برای مطلب کپی که قرار دادند جریمه هم بشوند.
برای گوگل خیلی مهم است که بازدید کننده شما چند دقیقه در سایت شما باقی میماند یا بعد از بستن صفحه آیا بعدا دوباره به سایت شما برای خواندن مطالب مراجعه میکند… این را باید گفت که بازدید کننده های شما از حرفه ای ترین سئو کارها هم قوی تر هستند.
پس داشتن مطلبی که بازدید کننده را جذب سایت کند و باعث شود که تایم طولانی در سایت بمانند از اهمیت زیادی برخوردار است.

  الگوریتم Rank Brain گوگل

این نکته را فراموش نکنید مطالب شما باید با سایت شما مرتبط باشند و کلمات کلیدی که در سایت استفاده میکنید باید با مطلب شما هم خوانی داشته باشد.
در گذشته گذاشتن کلمه کلیدی یا برچسب های زیاد در سئو خیلی خوب جواب میداد ولی الان دیگر اون روش برعکس عمل میکند و سایت شما باید کاملا طبیعی سئو شود نه با کلید واژه های زیاد و تکراری!
همیشه به یاد داشته باشید داشتن 10 مطلب مرتبط با سئو خوب از داشتن 1000 مطلب بهتر است

 

penalized-by-google

penalized-by-google

2- تغییر در الگوریتم

زمانی که گوگل الگوریتم جستجو خودش را تغییر میدهد همه میترسند که رتبه آن ها افت کند و میگویند نکند که با اسپمر شناخته بشویم؟
علت این موضوع این است که گوگل با به روز رسانی الگوریتم خودش هر بار سعی دارد که بهترین نتیجه را در جستجو ارائه کند و سایت هایی که به صورت غیر طبیعی بالا آمدند را حذف کند از نتایج خودش…
بهترین راه برای اینکه وقتی الگوریتم تغییر پیدا میکند نتایج شما دچار افت شدید نشود این است که شما دارای تراست رنک باشید.

تراست رنک به این معنا است که شما دارای رتبه اعتماد باشید هر چقدر که گوگل بیشتر به شما اعتماد داشته باشد هنگام تغییر الگوریتم اعتبار شما کم نمیشود. همچنین زمانی که شما دارای اعتماد گوگل هستید تمامی صفحات شما ایندکس میشوند نه فقط صفحه اول شما.
پس بهتر است که سئو شما کاملا طبیعی بوده و از راه های غیر طبیعی و سئو سیاه استفاده نکنید چون دیر یا زود دچار پنالتی شده و برای همیشه مجبور به خداحافظی هستید.

3- تولید بک لینک های اختصاصی برای سایت خودتان

اگر نظر من را بخواهید میگویم شاید تعداد زیادی از پنالتی های اتفاق افتاده در سایت ها به علت استفاده اشتباه از لینک بیلدینگ ها است. این قسمت از سئو یکی از تخصصی ترین عملیات ها در سئو سایت است.
این نکته خیلی اهمیت دارد که شاید بک لینک بتواند در موفقیت یک سایت نقش مهمی را ایفا کند ولی همانطور هم میتواند در صورت استفاده بی مورد باعث پنالتی سایت شود. این را باید بدانید برگشت یک سایت از پنالتی خیلی از سخت تر از بالا رفتم یک سایت است.
پس بهتر است در تولید بک لینک های فالو و یا نوفالو و همچنین تعداد لینک های استفاده شده دقت کافی را داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. چون در غیر این صورت مجبور هستید جریمه سنگینی را پرداخت کنید.

 

4- سرعت پایین سایت یا در دسترس نبودن بیش از حد سرور

یکی از نکاتی که بیشتر افراد به آن توجهی نمیکنند قالب سایت و هاست آن ها است درحالی که میتوان گفت جزئی از مهمترین قسمت های سئو به حساب می آید.
طراحی سایت درست و اصولی یکی از شاخص ترین چیزها در سئو است.
خیلی از مواقع با افرادی مواجه میشوم که معتقد هستند میخواهند از یک سایت با قالب آماده استفاده کنند و بیشتر هزینه و وقت خود را روی سئو سایت قرار دهند!!
ولی این تصور کاملا اشتباهی است چرا که چیزی که باعث ایندکس درست مطالب سایت شما میشود قالب طراحی سایت اصولی و استاندارد است. چرا که گوگل برای شناخت مطالب شما و ایندکس کردن آن ها نیاز به کدنویسی صحیح و درست دارد تا برایش کلمات کلیدی شما در بین آن همه کلمه یافت شود.
پس این نکته را فراموش نکنید که هزینه ای که برای یک طراحی سایت اختصاصی و اصولی میدهید میتواند در آینده سود آوری بیش از آن چه که فکرش را میکنید برای شما داشته باشد.
موضوع بعدی که مطرح میشود هاست شما است. هاست شما زیر بنای اصلی کار شما است. باور کنید که داشتن یک هاست ضعیف میتواند ضربه بزرگی به سئو سایت شما بزند.
علت اینکه هاست خیلی اهمیت دارد این است که گوگل برای بررسی سایت شما هرچند وقت یک باز به سایت شما سر میزند تا کلمات کلیدی شما را پیدا کند و مطالب شما را ایندکس کند. حالا اگر میزان عدم دسترسی هاست شما به علت اشتراکی بودن و یا ضعیف بودن هاست زیاد باشد و گوگل موقع بررسی سایت شما با عدم دسترسی رو به رو شود گوگل سایت شما را یک سایت غیر قابل اطمینان میداند
طبیعی است که گوگل همچین سایت را در رتبه های اول گوگل قرار ندهد چون تمام تلاش گوگل برای نشان دادن نتایج خودش به کاربران خودش یک سایت واقعا عالی و در دسترس است.
پس فراموش نکنید به جای اینکه دنبال یک هاست ارزان قیمت برای شروع کار خودتان باشید به دنبال یک هاست قوی برای زودتر به نتیجه رسیدن کار باشید

  بهترین شرکت طراحی سایت

 

penalized-by-google

penalized-by-google

5- ریسپانسیو بودن و سازگاری سایت با نسخه موبایل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از موبایل و تبلت روز به روز در حال گسترش است و افراد به جای نشستن پشت کامپیوتر های شخصی خودشان دز موبایل ها به جستجو سایت و مطالب مورد علاقه خودشان در گوگل میگردند.

گوگل هم با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای سایت های که دارای نسخه موبایل هستند اهمیت زیادی قائل است و اعلام کرده است به زودی سایت های که نسخه موبایل ندارند از نتایج اولیه گوگل حذف خواهند شد.

معنی این حرف این است که حتی اگر سایت شما قدیمی و با سئو بالایی است اگر طراحی  وب سایت جدید و به روزی نداشته باشید حتما از نتایج خوبی که دارید افت خواهید کرد!

خیلی از مواقع با افرادی رو به رو میشوم که میگویند سایت ما قدیمی است و رتبه خیلی خوبی هم دارد تغییر در طراحی سایت ممکن است ما را از جایی که هستیم پایین بیارد پس ریسک نکرده و همین قالب قدیمی را برای خودمان نگه میداریم!!
این حرف کاملا اشتباه است چرا که با پیشرفت تکنولوژی شما هم مجبور هستید پیشرفت کنید و ماندن در نسل های قدیمی سایت ممکن است شما را از جایی که هستید خیلی پایین تر ببرد. چون برای گوگل نتایج مفید و به روز فوق العاده اهمیت دارد تا یک سایت قدیمی از کار افتاده.
این نکته را فراموش نکنید با تغییر طراحی سایت شاید برای چند هفته چند درجه افت رتبه داشته باشید ولی برای گوگل خیلی با ارزش است که شما در حال به روز رسانی سایت خودتان هستید و حتما نتایج مفیدی در آینده انتظار شما را میکشد و اعتبار شما پیش گوگل بیشتر از قبل خواهد بود

پس همین امروز برای طراحی سایت خودتان و به روز رسانی آن اقدام کنید قبل از اینکه گوگل سایت شما را یک سایت قدیمی و از کار افتاده بداند
تا اینجا با مفاهیم اصلی پنالتی و تعدادی از موارد ی که باعث پنالتی میشوند آشنا شدیم در مقالات بعدی با نحوه اینکه چگونه میتوان فهمید آیا پنالتی رخ داده است یا نه و اینکه از چه راهی میتوان آن را از بین برد صحبت میکنیم
با طراحی سایت اسپیناس همراه باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of