چگونه می توانید از وب سایت خود بک آپ بگیرید؟ | طراحی سایت اسپیناس
call_espinas
mobile-call
منـو
تیم تحریریه

چگونه می توانید از وب سایت خود بک آپ بگیرید؟

backup

چگونه می توانید از وب سایت خود بک آپ بگیرید؟

در مقاله  طراحی سایت اسپیناس امروز می خواهیم در مورد پشتیبان گیری یا همان بک آپ برای شما توضیحاتی داده شود و برای چرا بک آپ گیری بسیار مهم است و شما باید این امر را همیشه به خاطر داشته باشید.

حفاظت از وب سایت با پشتیبان گیری اتوماتیک

تبریک می گوییم . شما در نهایت با یادگیری پشتیبان گیری به حفاظت از وب سایت خود می پردازید. با توجه به این که چقدر زمان و پول برای ایجاد یک وب سایت زیبا هزینه می شود شگفت انگیز است که مدیران وب سایت به راحتی از فایل های خود در پشتیبان گیری را انتخاب می کنند . وب سایت یکی از مهمترین فاکتورهای کسب و کار یا سازمان شما است. بنابراین شما باید همه چیز را برای محافظت از وب سایت در برابر نرم افزارهای مخرب، هکرهای مخرب، خرابی سخت افزاری و سیستم ها انجام دهید.

اگر بک آپ وب سایت خود را تهیه نکنید مجبور می شوید همه چیزی را دوباره شروع کنید. خبر خوب این است که پشتیبان گیری از وب سایت شما تنها چند دقیقه یا بیشتر طول می کشد و زمان آن بسته به انتخاب کدام روش است. ما در مورد راه های بسیاری برای تهیه نشخه پشتیبان از وب سایت شما و همچنین خطرات مربوط به پشتیبان گیری در همه موارد صحبت خواهیم کرد.

چرا شما نیاز به بک آپ وب سایت خود دارید؟

تهیه پشتیبان از وب سایت شما همانند این است که شما برای وب سایت خود را بیمه کرده اید. اگر یک اتفاق غیر منتظره ای بیفتد. شما با آرامش و خونسردی می توانید با چند کلیک به سرعت وب سایت خود را بازگردانید. اما برخلاف بیمه که شما مجبور به پرداخت حق بیمه هستید، پشتیبان گیری از وب سایت شما کاملاً رایگان است. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که یک کپی از فایل های وب سایت خود در یک مکان امن مانند ابری یا هارد دیسک خارجی ذخیره کنید. پس چرا این ریسک را می کنید؟

 

وب سایت خود را از نرم افزارهای مخرب و بد محافظت کنید.

همه انواع خطرات احتمالی وجود دارد و انتظار آن می رود که این خطرات احتمالی روی وب سایت شما تحمیل شود. اشکلات جدیدی از نرم افزارهای مخرب، نرم افزارهای بد و نرم افزارهایی برای سرقت اطلاعات حساس طراحی شده و آنها برای گرفتن پول از صلحبان سایت وجود دارد. همانطور که در آخرین گزارش چشم اندازهای تهدید از فورتینت مشاهده کردیم. 79 درصد از شرکت های مورد بررسی در طی سه ماهه سوم سال 2017 یک حمله سایبری شدید داشتند. علاوه بر جمع آوری تمامی داده های کاربر و اطلاعات مالی حساس، هکرها می توانند فایل های وب سایت شما را به دام بیاندازند و کسب و کار شما را متوقف کنند.

بلایای طبیعی و سقوط سخت افزار اتفاق می افتد

اگر تمام هک های مخرب به اندازه کافی ترسناک نبودند درباره بلایای طبیعی و سقوط سخت افزار را فراموش می کردیم. یک فاجعه بزرگ ، قطع برق ویا خرابی مکانیکی می تواند سیستم های کامپیوتری، وب سرور یا میزبانی وب شما دچار مشکل کند. تمام داده های با ارزش شما را به اشتراک می گذارد. یک بازیابی اطلاعات و ارائه دهنده خدمات پشتیبان می تواند کمک زیادی به وب سایت شما داشته باشد. یک نظر سنجی داخلی بین 400 شرکت تجاری که 99 درصد آنها حداقل یک مشکل سخت افزاری را تجربه کرده اند.

بسیاری از چیزهای مختلف در دنیای تکنولوژی امروزی بسیار شگفت انگیز است.اجازه ندهید که هکرها و خرابی های مکانیکی وب سایت شما را بدانند . فایل های خود را پشتیبان گیری کنید و ذهن خود را آرام کنید.

خطراتی که وب سایت شما را پشتیبانی نمی کند

در حال حاضر اجازه دهید کمی عمیق تر شیرجه بزنیم و اکتشاف بیشتری را از پشتیبان گیری وب سایت به شما ارائه دهیم. اگر نسخه پشتیان را تهیه نکنید ممکن است تمام داده های میزبانی شده در وب سایت خود را از دست بدهید. از جمله تصاویر، فیلم ها ، کپی های وب ، آگهی ها ، پلاگین ها و هر چیز دیگری که مممکن است در طول مسیر طراحی سایت اضافه شده است. اگر شما برای طراحی هزینه وب سایت پرداخت کرده اید چرا قصد ندارید از محصول نهایی پشتیبانی و حفظ کنید؟ این مانند خرید یک ماشین است و کلید آن در پیاده رویی است که روی آن نوشته است بگیر من را.

backup

backup

از بین بردن بازدید آنلاین

شما برای وب سایت هزینه بالایی را انجام داده اید تا به صورت 7 به 24 در دسترس عموم قرار داده شود. اگر فایل های وب سایت خود را از دست می دهید حدس بزنید که وب سایت شما در یک لحظه بالا نیاید. هنگامی که مشتری بالقوه بر روی سایت شما کلیک می کند همه آنها با یک پیام خطا مواجه می شوند. خرابی وب سایت بدین معناست که سایت شما آفلاین شده است و در دسترس نیست و بازدید کننده ای ندارد. قطعی وب سایت شهرت کسب وکار شما را خدشه دار می کند. اگر یک مشتری نمی تواند سایت شما را به صورت آنلاین پیدا کند کسب و کار شما غیرقابل اعتماد به نظر می رسد.

  پنالتی شدن سایت ، بررسی عوامل و راهکارها (آپدیت ۲۰۱۸)

خط پایین خود را به خظر می اندازد

اگر فایل های وب سایت خود را از دست می دهید، ممکن است چند ماه دیگر روی وب سایت شما اتفاق می افتد که می تواند به شدت به خط پایین شما آسیب برساند. به ویژه اگر شما به جستجوی جستجوگر ها و جستجوی ارگانیک گوگل وابسته باشید. طبق گفته Cloud Tweaks ، یک رهبر در فناوری اطلاعات متصل به ابر، هزینه خرابی را به طورمیانگین 686.000 دلار در ساعت تخمین زده است. در حال حاضر، این اعداد به طور چشمگیری از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت خواهد بود. اما این پیام باقی خواهد ماند که وب سایت خود را تا آنجا ممکن است حفظ کنید. یک راه برای انجام این کار این است که از فایل های وب سایت خود را پشتیبان گیری کنید.

backup

backup

محل نگهداری وب سایت خود را پیدا کنید

قبل از شروع به تهیه پشتیبان از وب سایت خود و بازیابی فایل ها واقعی، باید کشف کنید که در کجا فایل های وب سایت ذخیره می شود. معمولاً بهتر است که یک نسخه از فایل های خود را به صورت ابری ذخیره کنید. شما می توانید از طریق یک ارائه دهنده ذخیره سازی شخصی نظیر Dropbox یا Amazon Web Services و یک کپی دیگر در هارد دیسک خود ذخیره کنید. شما میتوانید از دو راه حل ذخیره سازی مبتنی بر ابری استفاده کنید. اگر ترجیح می دهید با درایوهای فیزیکی هم می توانید استفاده کنید ولی بهتر است حداقل یک کپی از پشتیبان را به صورت ابری ذخیره کنید تا بتوانید آن را حفظ کنید. بسته به اندازه و مقیاس وب سایت شما می توانید فضا را انتخاب کنید فایل ها نباید بیش از حد فضا را اشغال کنند. معمولا ممکن است چند مگا بایت یا کمتر باشد.

سه گزینه در هنگام پشتیبان گیری از وب سایت شما

خب ، وقت آن است که توصیه های خود را برای استفاده از تهیه نسخه پشتیبان وب سایت قرار دهیم. ما سه راه که می توانید سایت خود را پشتیبان گیری کنید که با شکست روبرو نشوید. یکی از بهترین ها را انتخاب کنید.

  1. پشتیبان گیری از وب سایت شما با استفاده از Cpanel

بسیاری از میزبان های وب با Cpanel آشنا هستند. یک داشبورد آسان برای هدایت این که شما می توانید تغییرات را در وب سایت خود انجام دهید. برگه Files را باز کنید و روی آیکون Backup کلیک کنید از اینجا می توانید نسخه پشتیبان کامل یا جزئی وب سایت خود را انتخاب کنید.

یک نسخه پشتیان کامل فضای فایل بیشتری را خواهد گرفت. این شامل همه چیزهایی است که به وب سایت وارد می شود. مانند دایرکتوری خانگی ، فایل های پایگاه داده ، تنظیمات ایمیل و تنظیمات DNS باید پشتیبان گیری شود. از اینجا می توانید وب سایت خود را به یک میزبانی وب جدید انتقال دهید. این گزینه بهتری برای شما است.

پشتیبان جزئی بخشی از فضای کمتری را تشکیل می دهد. این فقط شامل فایل های پایگاه داده  طراحی وب سایت شما و تنظیمات ایمیل است. شما می توانید از این گزینه برای بازگرداندن وب سایت خود در میزبانی وب فعلی خود استفاده کنید. این تاحد زیادی ، ساده ترین راه برای پشتیبانی گیری از سایت شما است.

backup

backup

برگشت کامل با استفاده از Cpanel

اگر می خواهید یک نسخه کامل پشتیان داشته باشید. روی گزینه Full Back Up کلیک کنید و یک مقصد برای فایل ها را با استفاده از پوشه در خانه خود انتخاب کنید. آدرس ایمیل خود را وارد کنید اگر می خواهید پس از تهیه نسخه پشتیبان یک اعلان دریافت کنید. در حال حاضر، بخش پشتیبان گیری برای دانلود را پیدا کنید و باید فایل پشتیان را با افزونه tar.gz  انجام دهید سپس می توانید هارد دیسک محلی خود را دانلود کنید یا آن که در فضای ابری خود آپلود کنید.

  میزبانی طراحی وب سایت در WAMP

پشتیبان گیری جزئی با استفاده از Cpanel

اگر می خواهید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. روی گزینه Home Directory در قسمت Partial Backups  کلیک کنید. فایل ها باید سریعاً دانلود شوند. پس از آن شما می توانید آنها را در هارد دیسک محلی خود ذخیره کنید یا آینکه در فضای ابری آپلود کنید.

  1. پشتیبان گیری وب سایت وردپرس

اگر سایت شما در WordPrss میزبانی شده باشد. باید از افزونه  UpdraftPlus را دانلود کنید . پس از نصب افزونه، گزینه Updraft را در زیر برگه تنظیمات در داشبورد وردپرس خود را پیدا کنید. بر روی گزینه Backup Now کلیک کنید و برخی از تنظیمات اضافی را مشاهده خواهید کرد. شما می توانید انتخاب کنید که کدام فایل در نسخه پشتیبان تهیه شود. اما معمولا بهتر است تنظیمات را به همان صورت انجام دهید. شما همچنین باید یک مقصد برای فایل ها  را با استفاده از دایرکتوری خانگی خود را انتخاب کنید.

UpdraftPlus همچنین به شما امکان می دهد فایل های پشتیبانی خود را مستقیما به فضای ابری بفرستید بنابراین کل فرایند می تواند خودکار باشد.

  1. بک آپ دستی

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت شما به صورت دستی نیاز به مراحل دیگری دارد. به شما این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری برکل پروسه داشته باشید. برای پشتیبان گیری دستی شما باید فایل های وب سایت را در وب سرور ذخیره کنید.  شما می توانید از طریق بخش  File Manager در cPanel به آنها دسترسی داشته باشید. برای یک برچسب Public_html به آن نگاه کنید. این چیزی است که به عنوان پوشه اصلی برای وب سایت شما شناخته می شود. فقط یک کپی از این فایل را به هارد دیسک خود بفرستید یا آن که به فضای ابری آپلود کنید.

اگر وب سایت شما شامل بیش از چند صفحه استاتیک باشد، همچنین باید فایل های پایگاه داده وب سایت خود را دانلود کنید. برای تکمیل این مرحله شما نیاز به ابزار نرم افزاری PhpMyAdmin دارید. پس از نصب نرم افزار، بر روی تب Export کلیک کنید و شما می توانید فایل SQL را دانلود کنید. همچنین شما می توانید کمک به نگهداری وب سایت و حمایت از میزبانی را به تمام نیازها را به روز رسانی خود را درخواست کنید.

تنطیم با بک آپ اتوماتیک

Cpanel میزبان وب شما باید گزینه پشتیبان گیری خودکار را تنظیم کنید. زندگی به همین سادگی است که شما اشتیاق برای یادگیری داشته باشید و به طور منظم با این یادگیری از وب سایت خود حمایت کنید این خوشبختانه است که شما به فناوری علاقه دارید. در Cpanel از برگه “تنظیمات” برای کنترل چگونگی آپلود سیستم فایل های خود استفاده کنید. همه این ها بستگی دارد که چگونه شما وب سایت را تغییر داده اید.

اگر روزانه پست ها، تصاویر، محصولات جدیدی را آپلود کنید. باید حداقل یک بار در روز پشتیبان گیری کنید. از سوی دیرگ، اگر وب سایت شما تقریبا ثابت است و دیتایی روزانه وارد نمی کنید . می توانید هر چند وقت یک بار از سیستم فایل ها بک آپ تهیه کنید. بهتر است فایل های خود را یکبار در ماه یا هر هفته پشتیبان گیری کنید.

تست Back Up

backup

backup

صرف نظر از اینکه سایت خود را پشتیبان گیری کنید. فراموش نکنید که فایل ها را با استفاده از آپلود موقت در میزبانی وب آزمایش کنید. با استفاده از یک پروتکل انتقال فایل یا  FTP، فایل ها را از هارددیسک لوکال خود به یک دامنه جدید بر روی وب سرور ارائه شده توسط میزبانی وب انتقال دهید. در نهایت، با استفاده از مرورگر وب سایت خود را باز کنید و مطمئن شوید که وب سایت شما به نظر می رسد تحت دامنه جدید درست ظاهر می شود. اگر وب سایت شما عادی کار می کند شما با موفقیت از وب سایت خود پشتیبانی تهیه کرده اید. اکنون می توانید دامنه موقت را حذف کنید و از آرامشی ذهنی خود لذت ببرید.

خب حالا چه کار کنیم؟

صرف نظر از چگونگی انتخاب وب سایت خود ، بایستی فایل های خود را ساماندهی کرده و یک کپی را حداقل در دو مکان ذخیره کنید. شما می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما حتی اگر قربانی نرم افزارهای مخرب شده است یا اینکه میزبانی خاموش شود. شما می توانید باز هم وب سایت خود را برگردانید.

 

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of