8 روش موثر و هم در طراحی وب سایت در سال 2018 | طراحی سایت اسپیناس
call_espinas
mobile-call
منـو
تیم تحریریه

8 روش موثر و هم در طراحی وب سایت در سال 2018

effect-on-sitedesign

هشت روش که در طراحی وب تاثیرگذار است

طراحان در برخی از جدیدترین روندهای طراحی سایت اسپیناس ، با پیگیری موضوعات اخیر مانند محتوا و شخصی سازی، شروع به کار کرده اند. تأثیرات جدید با پیشرفت در تحقیق و افزایش دیجیتال سازی زندگی روزمره در چارچوب اینترنت مشخص می شود. در این روندهایی که بیان شده است، طراحان وب می توانند فرصتی برای ارائه امکانات جدید به بازدید کنندگان وب سایت خود ارائه می دهند.

effect-on-sitedesign

effect-on-sitedesign

روند 1: استفاده از اشکال طرح بندی شده است

 

یک طرح خوب و به خوبی فکر شده زمانی که به روند طراحی وب می آید به سرعت کپی می شود. رابط کاربری بسیاری از وب سایت ها و برنامه های وب بر اساس شیوه های آزمایش شده در هنگام طراحی و ساختار محتوا می باشد. در اینترنت، همیشه طرح بر روی کاربر وب سایت تاثیر می گذارد. معمولا شما نمیتوانید یک طرح وب سایت خوب را سازماندهی کنید ولی می توانید ایده های ارائه شده از وب سایت های قدیمی ایجاد شده یا طرح های وبلاگ در وب سایت های کوچکتر را دریافت کنید.

یکی از اشکال طرح بندی شده که یک پدیده به سرعت توسعه یافته است و بسیاری از کاربران قبلا آن را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از نمایش منو دیده اند: دکمه منو کوچک است. در ابتدا، آن را عمدتا برای منوهای کشویی در وب سایت ها و برنامه های موبایل مورد استفاده قرار گرفته است. در عین حال، این علامت به عنوان دکمه منو در بسیاری از نسخه های دسکتاپ مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر می رسد شبیه یک همبرگر لایه ای است و با استفاده از نماد ریاضی ‘≡’ نشان داده شده است، که در واقع به معنای “یکسان” است.

 

روش 2: محتوا

 

وب سایت های خوب فقط با محتوا تحت تاثیر قرار نمی گیرند. نحوه ارائه محتوا و تجربه کاربر (UX) به همان اندازه مهم است. طراحی UX بر روی تعامل با بازدید کننده متمرکز است. هدف این است که محتوا را به شیوه بصری جذاب شود. داستان سرایی، با استفاده از عناصر چند رسانه ای در تعامل است. این یک روش مهم در طراحی وب است که تا سال های آینده ادامه خواهد یافت

 

effect-on-sitedesign

effect-on-sitedesign

روش 3: تجربه کاری کاربر

 

ارائه هدفمند محتوای وب یکی از اصول اساسی طراحی وب می باشد. به خصوص در تجارت الکترونیک، انتخاب محتوا و ارائه آن باید بر اساس الزامات مشتریان بالقوه باشد. در گذشته، تمرکز بر روی گروه های انتزاعی مردم بود، اما در سال 2018، تمرکز بر روی تجربه کاربر خواهد بود. در حالی که بعضی عملکرد ها عملا از فروشگاه های آنلاین استفاده می شود، برخی از شرکت ها آن را یک گام جلوتر می روند و محصولات خود را به کاربران سفارشی یا رایگان می کنند. سرویس پخش موسیقی،  Spotifyنمونه هایی از شرکت هایی است که خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.

 

روش 4: وب سایت های پیمایشی

 

شعار « اول موبایل» فقط با توجه به دیدگاه ها و ارائه های غیرقابل استفاده از محتوای وب در دستگاه های مختلف اعمال می شود. روند ساخت محتوا برای دستگاه های تلفن همراه نیز مناسب است و در آینده نیز تاثیر بیشتری بر محتوای وب خواهد داشت. یکی از مهمترین تحولات در این زمینه، انتقال از کلیک به پیمایش است، اگر چه وب سایت های پیمایش کاملا از قبل شناخته شده اند. اما مفاهیم طراحی مانند پیمایش بی نهایت با اثرات خوبی می تواند محبوب شود و می تواند به عنوان یک روش خوب باقی بماند.

  خوراک feed چیست؟

در پیمایش بی نهایت، بازدیدکنندگان وب سایت را قادر می سازد مطالب جدید را با پیمایش کشف کنند نه کلیک کردن. هنگامی که پایان بخش رسیده باشد، بخش بعدی به طور خودکار نمایش داده می شود. شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و سایت هایی که مشخصات عمومی را نمایش میدهند، مدت ها است که از این روش استفاده می کنند تا کاربران خود را با محتوایی با دسترسی آسان، نگه دارند. پیمایش بی نهایت هم اکنون یک ابزار رایج در وبلاگ ها بوده و مطمئنا نقش بزرگی در آینده ایفا خواهد کرد.

پیمایش بی نهایت برای وب سایت هایی با طیف گسترده ای از اطلاعات مناسب است. در حالی که یک وبلاگ با 100 تا 200 پست می تواند به راحتی صفحه بندی شود، مزایای تقسیم صفحه بر روی پروژه های بزرگ وب بسته به مقدار اطلاعات افزایش می یابد. برای مثال برای خواننده خیلی سخت است که برای صفحه 812 از کل 5782 صفحه، جستجو کند. پیمایش بی نهایت به طور معمول با الگوریتم های پیشرفته ای استفاده می شود.

اپراتورهای وبسایت، که می خواهند در سال 2018 پیمایش نامحدود را جست وجو کنند، باید مطمئن شوند که این کار را به شیوه ای سازگار با موتور جستجو و سئو سایت انجام می دهند. چون در قدیم گوگل با وب سایت های پیمایشی مبارزه کرد، پیمایش بی نهایت هم اکنون می تواند بدون نگرانی به دلیل دستورالعمل های طراحی دقیق از موتور جستجو اجرا شود. نکات زیر را در نظر بگیرید:

URL –   فردی برای هر زیر صفحه

  • محتوای همپوشانی باید به شدت اجتناب شود
  • بازدیدکنندگان باید بتوانند به راحتی اطلاعات مورد نظر را پیدا کنند
  • زمان بارگیری باید معقول باشد

 

روش 5: استفاده قوی از تایپوگرافی

 

در حالی که فونت های متعدد دیده می شود  آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، هنوز در حال انجام است. طراحی فونت ها از زمان قدیم به عنوان یک روش محبوب در طراحی وب تبدیل شده است. هنگامی که به درستی اجرا شود، فونت هایی که با یکدیگر هماهنگی دارند اغلب تاثیر مثبتی بر کاربران دارند. فونت های مختلف به خوانندگان کمک می کند که ساختار یک متن را در همان ابتدا درک کنند.

به طور کلی، فونت ها باید با دقت انتخاب شوند و باید با محصول، شرکت، موضوع یا گروه مطابقت داشته باشند با این وجود، یک قاعده کلیدی وجود دارد که طراح با انتخاب هر نوع فونت باید آن را رعایت کند: متن باید قابل خواندن باشد.

روش 6: عناصر پس زمینه پویا

 

در اینترنت، تا آنجا که چشم می تواند ببیند، عکس های زیادی در آن وجود دارد. اپراتورهای وبسایت در چند سال اخیر در زمینه های مختلف کار کرده اند و به جای ایجاد تصاویر شخصی خود، تصویر استانداردی را برای مطالب خود استفاده کرده اند. این تصاویر به نوشتن متن کمک می کند تا وب سایت را برای خواندن هیجان انگیز تر کند  و کاربران بیشتری جذب سایت شما شوند.

  تجربه خوب طراحی سایت پیشرفته

مشکل اصلی عکس های محبوب، این است که آنها برای همه در دسترس هستند. به احتمال زیاد، این عکس ها را می توان در سراسر وب یافت. به همین دلیل، یکی از روندهای مهم طراحی وب برای ایجاد توجه بیشتر، استفاده از تصاویر با کیفیت بالا، تصاویر پس زمینه و فیلم ها است.

 

 

روش 7: تصاویر با کیفیت بالا

 

یک روند طراحی وب اضافی که برخی از وبسایت ها را قادر می سازد تا خود را از توافقنامه های معمول محتوای محروم کنند و به طور همزمان توجه بیشتری را شامل می شود تصاویر دستکاری شده است. تصویرها به طراحان اجازه می دهد تا مفاهیم موجود در یک متن را به گونه ای تفسیر کنند که به آسانی قابل درک و مکمل پیام اصلی محتوا باشد. این رویکرد به خصوص در زمینه چند رسانه ای استفاده شده است. علاوه بر این، متون با تصاویر برای کپی کردن و فراهم آوردن ابزار عالی برای رقبا دشوار است. استخدام یک طراح گرافیک حرفه ای برای کسانی که قادر به تولید چنین تصاویری هستند، یک ایده عالی است. یک نمونه برجسته از استفاده از چنین تصاویری، وب سایت سرویس ذخیره سازی آنلاین Dropbox است.

 

روش 8: عملکرد وب سایت در زمان مشخص شده

 

روندهای طراحی وب مدرن مانند انیمیشن های تعاملی محتوا را برجسته تر می کند و شیوه دریافت اطلاعات را بهبود می بخشد (اگر به درستی اجرا شود). البته، طراحی پیچیده می تواند تاثیر منفی بر عملکرد طراح داشته باشد.

توجه داشته باشید: عملکرد وب سایت تاثیر مستقیمی بر تجربه کاربر دارد. تاخیر مهم ترین مشکلی است که کاربر آن را درک کند. طراحان وب برای بارگذاری تصاویر از ترفندهای زیر استفاده می کنند:

نوار پیشرفت یا progress bar : اگر بازدید کننده مجبور باشد منتظر بماند، حداقل باید مدت زمان آن را بداند. نوار پیشرفت زمان بارگیری را کوتاه نمی کند، اما اگر بتوانید آن را به شیوه ای سرگرم کننده انجام دهید، کاربر می تواند منتظر بماند.

عناصر اصلی را بارگذاری کنید: وب سایت ها باید برنامه ریزی شوند تا محتویات به اصطلاح “بالای صفحه” را بارگذاری کنند و آن را در مرورگر نمایش دهند. این قسمت هایی از سایت هستند که برای تماشاگران بدون آنکه نیاز به حرکت در پایین باشد قابل مشاهده است و کاربر می تواند منتظر بقیه عناوین بماند.

 

مسیر موفقیت روند طراحی وب

وب سایت ها باید در آینده کاربر پسندتر و برای دسترسی کاربران سریع تر باشند. محتوای وب به طور جداگانه برای دستگاه های مختلف طراحی نشده است، اما با طراحی استاندارد شده، می توان آن را به درستی در تمام دستگاه ها نمایش داد.

پیمایش بی نهایت ابزار محبوب یک طراحی وب سایت طراحی شده است که باید در هنگام بازدید از وب سایت قرار داد. این روش برای روند موضوع مورد نیاز است که مشتری آن اطلاعات مورد نظر را در یک پیام کوتاه دریافت می کند. تصاویر زیبا، عناصر پس زمینه و فونت ها، همه در وب سایت ها تاثیر می گذارند. مهم تر از همه یک وب سایت کاربر پسند که محتوای جذاب را ارائه می دهد اولین گام موفقیت آنلاین را دارد.

 

 

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of