5 نکته برای یافتن بهترین آژانس بازاریابی دیجیتالی | طراحی سایت اسپیناس
call_espinas
mobile-call
منـو
تیم تحریریه

5 نکته برای یافتن بهترین آژانس بازاریابی دیجیتالی

5 نکته برای یافتن بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در تهران

در مقاله امروز طراحی سایت اسپیناس وب می خواهیم در مورد انتخاب بهترین آژانس بازاریابی دیجیتالی صحبت کنیم تا بهترین بازاریابی دیجیتالی را داشته باشید. این که آیا شما برای راه اندازی بازاریابی دیجیتالی  شرکت 10 نفره است یا این که شرکت 1000 نفره است می خواهید بازاریابی دیجیتالی شما را اجرا کند. کنترل بازاریابی دیجیتالی شما با یک سازمان خارجی بی اهمیت است اما شما می توانید همیشه بازاریابی خود را حفظ کنید. حتی اگر شما یک شرکت 500 نفره هستید در بعضی نقاط به دیدگاه ها یا تخصص های سازمان های خارجی نیاز خواهید داشت تا در دیجیتال مارکتینگ به خود کمک کنید اما بسیاری از شرکت های برای در مورد چگونگی پیدا کردن بهترین آژانس های بازاریابی دیجیتالی به تناسب نیازهایشان دچار مشکل هستند. شما باید یک آژانسی چیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید و از درآمدتان سرمایه گذاری کنید اما با داشتن بسیاری از آژانس ها انتخاب شریک کامل می تواند کمی سخت باشد با این واقعیت که بازاریابان به طور ذاتی در فروش خدمات خود تخصص دارند.

چرا بازاریابی دیجیتال را انتخاب می کنید؟

ممکن است برای این موضوع ، ما کمی بیقراری داشته باشیم، اما یک شرکت بازاریابی دیجیتال می تواند در کسب و کار شما تفاوتی بزرگ ایجاد کند. از ارائه تخصصی که شما به سادگی در بخش بازاریابی خود می توانید ایجاد کنید. یک شرکت بازاریابی دیجیتالی به روش های مختلفی می تواند به شما کمک کند از جمله:

آنها می توانند پول کسب وکار شما را ذخیره کنید

اگر شما یک شرکت بازاریابی را استخدام نمی کنید باید یک تیم بازاریابی دیجیتال برای داخل شرکت استخدام کنید.هنگامی که شما یک تیم را استخدام می کنید باید این را در نظر بگیرید که حقوق ماهیانه یک مدیر بازاریابی دیجیتال بسیار بالاست پس نگهداری یک آژانش بازاریابی دیجیتالی می تواند به عنوان یک معامله خوبی برای شما باشد. علاوه بر این شما یک تیم از متخصصان را به جای یک نفر می گیرید و این تیم است در تمام روزها حتی تعطیلات در اختیار شما خواهد بود.

یک چشم انداز تازه ارائه کنید

تیم های بازاریابی در داخل شاید عالی باشد اما همیشه خطر وجود دارد که ایده های آنها تبدیل به پوچ شود و هر روز ایده های یکسان را به یک کسب و کارها بفروشد. از سوی دیگر آژانس بازاریابی دیجیتال همیشه با صنایع مختلف روبرو هستند . این می تواند ایده های جدیدی را به وجود آورد که به تقویت استراتژی های بازاریابی شرکت شما کمک کند.

ارائه خدمات مقیاس پذیر

هنگامی که شما یک تیم برای داخل شرکت استخدام می کنید ممکن است به سرعت مقیاس پذیر نباشد اما می توانید برای آن هزینه کنید از سوی دیگر آژانس یک سرویس بسیار انعطاف پذیر را ارائه می دهد که می تواند به سرعت در یک ماه تغییرات را در کسب و کار شما دهد.

زمان بیشتری برای تمرکز بر روی کسب و کار شما

با استخدام یک آژانس بازاریابی دیجیتال، شما دیگر نگرانی در مورد پروفایل توئیتر و یا رتبه بندی های خود ندارید. آژانس این کار را برای شما انجام خواهد داد. در عوض می توانید بر روی رشد شرکت خود تمرکز کنید و تمام ترافیک جدید را به کسب و کار جدید به مشتری تبدیل می شود متمرکز شوید.

  طراحی سایت انتخاباتی

5 نکته برای پیدا کردن بهترین آژانس بازایابی دیجیتالی برای شما

بیاید دراین مورد روشن تر صحبت کنیم، ما قصد داریم شما را به استفاده از گوگل در ارتباط با هرصنعتی قادر سازیم تا لیستی از آژانس های بازاریابی دیجیتال تهیه کنید. این نکات را در مورد چگونگی محدود کردن لیست انتخاب برای بهترین آژانس بازاریابی دیجیتالی شما می توانید در آن تمرکز خواهید کرد. بنابراین اگر شما لیستی داشته باشید با این 5 نکته برای انتخاب به شما کمک خواهد کرد:

  1. اسکن وب سایت به طور کامل

اولین چیزی که می خواهیم انجام دهید که برای هر کدام از آنها پرچم قرمز را چک کنید. منظور ما از پرچم قرمز چیست؟ بدین معناست در مورد اعتماد و همکاری به آژانس شما باید این نکات را مدنظر داشته باشید اولین این است وب سایت آنها را جستجو کنید آیا وب سایت آنها مدرن است یا برای طراحی آن برای اوایل سال 2000 به نظر می رسد؟ آیا تمام صفحاتی که نظیر تماس با ماو شماره تماس ها را دارا هستند؟ اگر آژانس وقت خود را برای به روز کردن وب سایت خود نمی کند شما چگونه فکر می کنید که می تواند از وب سایت شما نگهداری و بازاریابی را انجام دهد! به محض این که شما در وب سایت را مشاهده کردید با سه چیز می توانید شناسایی بهترین را آسان کنید: چه کسانی هستند؟ چه کاری انجام می دهند؟ در کجا انجام می دهند. اگر اصول اولیه را از دست داده باشند به سراغ بعدی بروید.

… و حضور رسانه های اجتماعی آنها را بررسی کنید

حساب کاربری در فیس بوک و توییتر داشته باشد آیا آنها به روز می شوند؟ زمان آخرین پست آژانس چه زمانی بوده است؟ به عنوان یک آژانس بازاریابی دیجیتالی شما انتظار دارید که آنها به طورکامل و مرتب حساب های رسانه های اجتماعی را بروز رسانی کنند در نظر داشته باشید هر کدام از آژانس ها حضور در رسانه های اجتماعی نداشتند آنها را از لیست خود حذف کنید.

  1. در مورد قیمت واقع بینانه باشید.

یکی از بزرگترین اشتباهات شرکت ها این است که انتظار دارند با کمترین صرف انرژی و هزینه چیزی را به دست آورند و بازاریابی دیجیتالی چیزی نیست که شما آن را نادید بگیرید و قیمت پایین تقریبا همیشه با کیفیت پایین خدمات روبرو است. تنها راه آژانس ها می تواند هزینه خدمات خود را به چند میلیون در ماه ارائه دهند. اگر از تاکنیک های بازاریابی دیجیتالی Blackhat مثل PBN ها و موسسات لینک سازی را استفاده می کنید این ها نه تنها بی اثر هستند بلکه می توانند به طور باورنکردنی برای کسب و کار شما بد باشد. تاکتیک های Blackhat به طور فعال می تواند توسط گوگل جریمه شود و از استفاده از آنها می تواند منجر به حذف وب سایت شما از نتایج جستجو شود. شما در مدت کوتاه و ارزان نمی توانید موفقیت را به دست آورید و در دراز مدت می تواند به کسب و کار شما لطمه زند.

هنگامی که قیمت ها را بررسی کردید بلافاصله ارزانترین آنها را نادیده بگیرید و اگر گرانترین آنها بیش از بودجه شما بود آن را هم می توانید نادیده بگیرید. اما تعداد زیادی از آژانس های هستند که با بودجه شما سازگاری دارند زمان است که به طور کامل بازنگری کنید قیمت رقابتی کلیدی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. به طور متوسط اغلب سازمان ها و شرکت ها برای خدمات خود هزینه ای بین 1 تا 2.5 میلیون در ماه در نظر می گیرند. با کمتر از این پول برای سرمایه گذاری برای بازاریابی دیجیتالی وجود ندارد . زیرا شانس این که آژانسی را به درستی انتخاب کنید را از دست می دهید.

  1. در مورد کار فعلی تردید نکنید.
  طراحی سایت و برترین طراحی ها

هنگامی که آژانس نمونه کارها را به شما نشان می دهد ممکن است نمونه کارها برای خیلی زمان های پیش تر باشد که این نمونه کارها طراحی سایت برای زمانی که یک مدیر خلاق داشته اند و از طریق او این کارهای خلاقانه را انجام داده اند. شاید از آن زمان به بعد تعداد زیادی از کارکنان آنجا را ترک کرده باشند. شما باید کارهایی را که آژانس در حال حاضر انجام می دهد را ببینید. در طول مشاوره با دیدن نمونه کارهایی از قبل راضی نشوید و بخواهید نمونه کارهای در حال انجام را به شما نشان بدهند. به طور طبیعی ممکن است آنها قادر به نشان دادن نمونه کار در حال حاضر را نباشند چون حریم خصوصی هر کسب و کار است. اما هر آژانس می تواند برخی از کمپین ها در حال اجرا و پیشرفت هایی که در طی ماه های اخیر داشته است را به شما نشان دهد. اگر یک آژانس مایل به انجام چنین کاری نیست از فهرست خود حذف کنید.

  1. درک آنچه نیاز دارید و می خواهید با مشارکت آژانس آن را به دست آورید.

به این سوال ها پاسخ دهید از رابطه شما با یک آژانس بازاریابی دیجیتالی چه می خواهید؟ آیا فقط نقطه خاصی از بازاریابی دیجیتالی مثل سئو سایت یا بازاریابی محتوا را نیاز دارید؟ آیا شما به دنبال برندینگ در کوتاه مدت هستید یا بلندمدت؟ آیا اهداف مشخصی دارید که می خواهید آن را به دست آورید؟

در حالی که با آژانس های صحبت می کنید این اصل مهم است که مطمئن شوید اهداف مشابهی دارید. به عنوان مثال  اگر می خواهید رتبه بندی ارگانیک خود را بهبود ببخشید. هیچ مشکلی برای بازاریابی تجارت الکترونیک تخصص ندارند. با صحبت کردن دقیق برای بازاریابی دیجیتالی می توانید با اطمینان بیشتری آژانس را انتخاب کنید. دقیقا همان چیزی می خواهید را با کمک آنها به اهداف دست یابید.

  1. از مراجع درخواست کنید تا به هدف برسید

در حال حاضر ممکن است تنها یک یا دو آژانس در لیست شما وجود داشته باشد. اگر این طور بود این فوق العاده است شما تقریبا آژانس کاملی را پیدا کرده اید. شما باید مطمئن شوید همه چیزهایی که سزمان به شما گفته است حقیقت دارد. حال برای این کار چه باید انجام دهید ؟ از طریق جستجو کلمات کلیدی آن آژانس در موتروهای جستجوگر همچنین از آژانس ها بخواهید با تعدادی از مشتریان قبلی و فعلی در مورد نحوه خدمات دهی آنها صحبت کنید. مشتریان فعلی می توانند به شما را به خدمات در حال حاضر آژانس اطلاعات خوبی را به شما می دهد و مشتریان قبلی که از خدمات آژانس دگیر استفاده نمی کنند به چه دلیل بوده است. با این اطلاعات می توانید به انتخاب خود اعتماد کنید و بازاریابی دیجیتالی را به دست آژانس بسپارید.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمد خدابنده Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest
Notify of
محمد خدابنده
Guest
محمد خدابنده

ممنون خیلی مفید بود