call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

چرا باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنیم؟

طراحی سایت

 

چرا باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنیم؟ این سوال موضوع ایمیل اکثر کاربران هنگام انتشار نسخه بروزشده وردپرس است. آیا میخواهید جوانب مثبت و منفی به روزرسانی وردپرس را بدانید؟ اگر بدنبال پاسخ این سوالات هستند همراه ما باشید. در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که همیشه استفاده از آخرین نسخه وردپرس ضروری است.

همانطور که می دانید وردپرس یک برنامه رایگان است که توسط جامعه ای از توسعه دهندگان گسترش یافته است. توسعه دهندگان در هر نسخه جدید وردپرس مشکلات را رفع می کنند، ویژگی های جدیدی را اضافه نموده و عملکرد را بهبود می بخشند. همچنین ویژگی های جدید را افزایش می دهند تا با استانداردهای صنعت جدید همسو شوند.

بنابراین هنگامی که شما طراحی سایت وردپرسی خود را به روز رسانی نمی کنید، در معرض امنیت وب سایت خود قرار می گیرید. در ضمن از ویژگی های جدید و یا پیشرفت های آن نیز کاسته می شود.

 

مزایا و معایب به روزرسانی وردپرس

  • امنیت

طراحی سایت

 

مسلما امنیت، مهمترین به روزرسانی وردپرس شما است. بهتر است بدانید در حال حاضر 23 درصد از انواع طراحی سایت دنیا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار می کنند. در نتیجه با توجه به محبوبیت فوق العاده آن، یک هدف محبوب برای هکرها، توزیع کننده کدهای مخرب، دزدان اطلاعات است وهکرها می باشند.

از آنجایی که وردپرس منبع باز است، هر کس می تواند کد منبع را یاد بگیرد و آن را بهبود بخشد. بدین منظورهکرها نیز می توانند آن را مطالعه کرده و راه هایی برای شکستن وب سایت ها پیدا کنند.

اما جالب این است که همه هکرها بد نیستند. تعداد هکرهای خوب خیلی بیشتر از هکرهای بد است.  زیرا آن ها که همان کارشناسان امنیتی هستند در سراسر جهان می توانند کد را مطالعه کرده و گزارش های مربوط به اشکالات امنیتی یا رفع آنها را به درستی گزارش کنند.هر بار که یک آسیب پذیری امنیتی گزارش می شود، تیم هسته وردپرس با دقت به انتشار یک به روز رسانی که مشکلات را کاهش و یا رفع می کند، می پردازند.

این بدان معنی است که اگر شما از آخرین نسخه وردپرس استفاده نمی کنید، پس از نرم افزاری با آسیب پذیری های امنیتی شناخته شده استفاده می کنید. در نتیجه وقتی هکرها بدنبال وب سایت هایی که از نسخه قدیمی تر وردپرس استفاده می کنند می گردند، ممکن است وب سایت شما قربانی یک حمله پیچیده تر شود.

نه تنها خود وردپرس، پلاگین ها نیز می توانند توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار بگیرند. شما باید مطمئن شوید که همیشه تمام پلاگین ها، تم ها و هسته وردپرس طراحی سایت مورد استفاده به روز باشند.

 

  • ویژگی های جدید

طراحی سایت

 

  چگونه میتوان یک سایت حرفه ای و ارزان داشت

هر انتشار اصلی وردپرس با ویژگی های جدید و تغییراتی در نرم افزار همراه است. به عنوان مثال، وردپرس 4.0 با نصب افزونه ویرایش داخلی تصویر به 4.1 ارتقا پیدا کرد. بهبود تجربه افزایشی افزوده شد، 4.1 معرفی ویرایش تصویر درون خطی، و 4.2 با آوردن افزونه سریع تر به روزرسانی شد. در حال حاضر اگر از یک نسخه قدیمی وردپرس استفاده می کنید، تجربه ی وردپرس شما بسیار متفاوت از شخصی است که از آخرین نسخه استفاده می کند.

  • سرعت

طراحی سایت

توسعه دهندگان وردپرس سعی دارند ههمیشه مه چیز را سریعتر انجام دهند. در واقع هر نسخه جدید دارای چندین بهبود عملکرد است که وردپرس را سریعتر و کارآمدتر می کند.

به عنوان مثال، وردپرس 4.2 برای بهبود عملکرد JS منوها بوجود آمد. از آنجایی که سرعت فاکتور مهمی در رتبه بندی سایت است، شما قطعا باید وردپرس خود را برای اطمینان از حداکثر مزایای عملکرد به روز نگه دارید.

  • رفع اشکالات

 

طراحی سایت اسپیناس

 

علیرغم تست دقیق نسخه اصلی وردپرس، گاهی اوقات ممکن است اشکالات جزئی بوجود آید. به همین دلیل است که نسخه های وردپرس جزئی (آنهایی که X.X.X هستند) وجود دارند که می توان روی آن ها حساب کرد. به عنوان مثال، اخیرا وردپرس 4.2.3 بیست اشکال را از نسخه 4.2 رفع کرده است.

  • سازگاری یا ناسازگاری

اغلب توسعه دهنگان پلاگین ها و تم های وردپرس  به روز رسانی های خود را با انتشارات اصلی وردپرس هماهنگ می کنند.  زیرا مطمئن می شوند که در اینصورت از ویژگی های جدید و پیشرفته استفاده می کنند.

اما در برخی موارد، به روز رسانی موجب از بین رفتن افزونه های موجود می شود. زیرا آنها بهترین شیوه ها و استانداردهای برنامه نویسی را دنبال نمی کنند. بنابراین بهتر است پشتیبان گیری وردپرس را به طور منظم نگه دارید.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
امیرمهدی سرآبادانی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
امیرمهدی سرآبادانی
Guest
امیرمهدی سرآبادانی

ممنون جالب بود.