call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

نمادک یا Favicon

 

امروز در طراحی سایت اسپیناس می خواهیم در مورد یک آیکون مهم صحبت کنیم به نام آیکون نمادک یا Favicon می گویند که در طراحی سایت ها از آن استفاده می شود. Favicon را اولین بار توسط شرکت مایکروسافت رونمایی شد و از آن پس بیشتر وب سایت خود را Favicon معرفی می کنند.

 

استفاده از Favicon

در بیشتر وب سایت هایی که در مرورگر ها باز می کنید. در نوار مرورگر یک آیکون قرار دارد که در حدود 90 درصد وب سایت ها این آیکون را دارا هستند. این آیکون Favicon نام دارد که اندازه بسیار کوچکی دارد که 16 در 16 پیکسل می باشد. کلمه Favicon از ادغام دو کلمه انگلیسی Favorite  و Icon است. همان تصویر در تب های مرورگر نمایش داده می شود. هر سایتی باید Favicon داشته باشد. اگر تصویر که می خواهید در اختیارتان نیست. ما پیشنهاد می کنیم که Favicon را خودتان بسازید. زمانی که Favicon را انتخاب کردید باید فرمت های ico – gif – png را انتخاب کنید . بیشتر مرورگر ها این فرمت را ساپورت می کنند.

Favicon در گوشی های موبایل

در طراحی سایت Favicon هم میتوان تنوع بالایی داشت ما می توانیم سایز های مختلفی برای گوشی ها و تبلت ها طراحی کنیم. به عنوان مثال در کدهای Favicon می توان مواردی را داشت که با گوشی های اپل سازگار باشد اندازه Favicon برای پشتیبانی شدن در دیوایس های مدرن امروزی باید در حد کیفیت ریتنا باشد. به عنوان مثال در زمانی که یک وب سایت دارای Favicon ریتنا است در گوشی باز می شود کاربر با انتخاب دکمه  add to home screen یک آیکون به صفحه گوشی اضافه می شود که همان Favicon سایت می باشد.

  آموزش استفاده از FTP در وردپرس

مزایای Favicon

از مزایای دیگر Favicon به عنوان یک نماد ، بخشی از لوگو که در لوگوهای ترکیبی می تواند بخشی از طرح گرافیکی و یا در لوگو حرف اول سایت باشد. با استفاده از Favicon  می توانید نام تجاری خود را در ذهن کاربر تداعی کنید و همیشه شما را در خاطر خود داشته باشد. علاوه بر این Favicon در بوکمارک ها یا تب های مرورگر هم به نمایش در می آید و همیشه در دید کاربر خواهد بود.

 

لطفا وارد سایت http://www.favicon.cc/ شوید. می توانید با این سایت Favicon دلخواه خود را طراحی کنید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments