call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

نحوه تغییر آدرس ایمیل مدیر سایت

طراحی سایت

 

 به طور پیش فرض برنامه طراحی سایت وردپرس از اولین حساب کاربری استفاده شده در سایت به عنوان آدرس ایمیل مدیر استفاده میکند. در این مقاله شما را با نحوه تغییر آدرس ایمیل مدیر سایت آشنا می کنیم.

زمان تغییر آدرس ایمیل مدیر سایت

به طور معمول، مبتدیان هنگام نصب وردپرس از آدرس ایمیل شخصی خود استفاده می کنند. همچنین برخی از شرکت های میزبانی وب به طور اتوماتیک از آدرس ایمیل میزبانی شما در طول نصب استفاده می کنند. در واقع دارای نصب خودکار هستند.

این آدرس ایمیل سپس توسط وردپرس به عنوان آدرس ایمیل وب سایت و همچنین این آدرس ایمیل به عنوان اولین حساب کاربری مدیر استفاده می شود. آدرس ایمیل وبسایت شما توسط وردپرس برای ارسال اعلان های مهم ایمیل استفاده می شود. به عنوان مثال، هنگامی که یک حساب کاربری جدید ایجاد می شود، به روز رسانی خودکار نصب می شود. همچنین از آدرس ایمیل مدیر برای بازیابی رمز عبور گم شده و اعلان ها در مورد حساب کاربری او استفاده می شود. اکثر صاحبان وب سایت به زودی متوجه می شوند که می خواهند از آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار به جای کلیه ایمیل های عمومی رایگان استفاده کنند. آنها همچنین می خواهند از یک آدرس ایمیل متفاوت برای مدیریت سایت و کاربر مدیریت استفاده کنند.

 

  آموزش افزونه wp-rocket در طراحی سایت پرسرعت (قسمت دوم)

روش های تغییر آدرس ایمیل مدیریت وب سایت

  • تغییر آدرس ایمیل از طریق منطقه مدیریت
  • تغییر آدرس ایمیل از طریق آیکن phpMyadmin

 

تغییر آدرس ایمیل از طریق منطقه مدیریت

این روش بسیار ساده است و ما به مبتدیان جهت تغییرحساب کاربری مدیر سایت آن را توصیه می کنیم. برای انجام این کار از پنجره Settings  گزینه General را انخاب نموده سپس در کادر روبروی Email Address آدرس ایمیل مورد نظر خود را به جای آدرس ایمیل موجود وارد نمایید. مطابق تصویر زیر:

 

طراحی سایت

 

فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید. در حال حاضر وردپرس ایمیل های مربوط به مدیریت را به  آدرس ایمیل جدید ارسال می کند.

در ضمن اگر میخواهید آدرس ایمیل سایر کاربران را تغییر دهید، باید ازمنوی «Users » «all users» بازدید کنید و روی لینک «Edit» در زیر نام کاربر کلیک کنید تا نام مورد نظر را طریق دهید.  مطابق تصویر زیر:

 

 طراحی سایت

 

این صفحه، ویرایش پروفایل را برای آن حساب کاربری خاص باز خواهد کرد. در نتیجه می توانید به گزینه ایمیل بروید و به سادگی آدرس ایمیل را تغییر دهید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه Update Profile کلیک کنید تا تغییرات مربوطه ذخیره شود.

 

طراحی سایت

 

اگر در حال حاضر به حساب کاربری که در حال تغییر آن هستید وارد شوید، وردپرس اخطار ایمیل را به آدرس جدید ایمیل ارسال می کند. برای تأیید تغییر آدرس ایمیل خود، باید بر روی لینک ارسالی به ایمیل خود کلیک کنید.

تغییر آدرس ایمیل از طریق آیکن phpMyadmin

 این روش فقط هنگامی استفاده می شود که بتوانید به ناحیه مدیر WordPress دسترسی پیدا کنید. ابتدا، شما باید از داشبورد CPanel در پنل هاست خود بازدید کنید. سپس در بخش پایگاه داده، روی نماد phpMyAdmin کلیک کنید.

 

  شرکت های طراحی وب سایت در تهران

شما در پنجره phpMyAdmin پایگاه داده خود را که در ستون سمت چپ لیست شده است خواهید دید. با کلیک بر روی آن، تمام جداول داخل آن نشان داده خواهد شد. اما شما باید بر روی نام جدول _options قرار بگیرید و روی آن کلیک کنید.

 

حالا به شما ردیف داده های داخل جدول را نشان می دهد. شما باید بر روی دکمه “ویرایش” ردیفی کلیک کنید که در کادر option_name، عبارت admin-email است.

اکنون phpMyAdmin ردیفی را در فرم باز می کند که از طریق آن فقط ایمیل مدیریت سایت خود را می توانید تغییر دهید. فراموش نکنید که بر روی دکمه «برو» کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره نمایید.

شما با موفقیت آدرس ایمیل مدیر را برای اطلاعیه های پست الکترونیک به روز کردید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of