طراحی پورتال

طراحی پورتال

هر فرد از پورتال تعریف خاصی را در ذهن دارد که در سالهای اخیر جزو پیچیده ترین لغت ها تبدیل گردیده است .در تعریف اولیه طراحی پورتال می توان گفت که مکانی است که کاربران به راحتی به آن مراجعه می کنند و از اطلاعات و سرویس های عمومی در اینترنت استفاده می کنند.

در بیشتر موارد پورتال به عنوان یک سایت با ویژگی های منحصر به فرد شناخته شده است که این وب سایت یک رابط بین کاربران و اینترنت و یا وب سایت است به عبارت دیگر پورتال دروازه یا درگاهی ست به وب سایت های دیگر یا  نقطه ورود کاربران به دنیای اینترنت می توان گفت.

لزوماً کاربران حرفه ای به پورتال رجوع نمی کنند در طراحی پورتال این توانایی را به کاربران ساده و کم تجربه می دهد که براحتی بتوانند از خدمات و اطلاعات پورتال استفاده کنند.

هر سایتی بسته به نوع فعالیت خود می تواند سرویس خاصی را ارائه دهد اما در طراحی پورتال باید این نکته را در نظر گرفت که پورتال توانایی ارائه سرویس های عمومی را داشته باشد مانند نقشه ، انجمن، کاتالوگ، سیستم ثبت نام ، سیستم پرداخت و غیره را دارا باشد .

یکی از ویژگی های مهم در طراحی پورتال این است که علاوه بر دریافت اطلاعات از وب سایت های دیگر ، بتواند آن را هم به اشتراک بگذارد. به عبارت دیگر اطلاعات موجود در وب سایت های دیگر را سازماندهی و به معرض نمایش بگذارد که پورتال به پکپارچه سازی سیستم های جدا از هم کمک می کند تا به کاربران برای استفاده از سرویس ها و اطلاعات  آن یاری رساند.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در طراحی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

بررسی کنید

سه راز برای فرم در طراحی سایت

سه راز برای فرم در طراحی سایت در مقاله امروز طراحی سایت اسپیناس وب می خواهیم در مورد طراحی…