mobile-call
منـو

تفاوت بین طراحی سایت بروی سرور لینوکس و ویندوز

تفاوت بین طراحی سایت بروی سرور لینوکس و ویندوز

هنگامی که طراحی سایت انجام می شود باید برروی سروری قرار گیرد. سرورها به دو دسته تقسیم می شوند

۱٫ سرور لینوکس
۲٫ سرور ویندوز

لینوکس و ویندوز دو سیستم عامل است که این دو سیستم عامل جزو پرطرفدارترین سیستم عامل جهان هستند. این دو سیستم عامل دارای ویژگی و مشخصه های ویژه ای هستند که برروی سرور قرار می گیرد.

سرور با سیستم عامل ویندوز

این سیستم عامل دارای ویژگی های بارزی است . طراحی سایت هایی که بر روی این سرور ها قرار دارد با زبان برنامه نویسی Asp  و Asp.net کدنویسی می شود.  نمونه کار طراحی سایت این زبان ها مختص سرور ویندوزی است و این زبان ها را پشتیبانی می کند. شرکت مایکروسافت از این زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند چون صاحب امتیاز آن است.
در مورد زبان های دیگر مثلا Php  در برخی موارد در سرورهای ویندوز قابلیت اجرا دارد.اما به دلیل دستورهای متفاوتی که دارند با مشکل روبرو می شود.
در طراحی وب سایتی که با برنامه نویسی Asp نوشته می شود از بانک اطلاعاتی SQL server استفاده می گردد.

سرور با سیستم عامل لینوکس

این سیستم نیز ویژگی ها و مشخصه های بازر خود را داراست . این سیستم عامل از برخی زبان ها پشتیبانی نمی کند. از زبان هایی مثل Php  و CGI و Python پشتیبانی می کند. بانک اطلاعاتی مورد استفاده در این زبان ها My SQL است. کنترل پنل در این سیستم عامل به نام CPanel است. این کنترل پنل بسیار ساده است و به راحتی می توان با آن کار کرد. پنل  CPanel جزو گران ترین کنترل پنل ها است.

بیشتر بخوانید :   الگوریتم های گوگل

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of