call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

سئو چیست؟

آموزش سئو

سئو چیست؟ به مجموعه تکنیک های استفاده شده برای بالا آمدن یک وبسایت سئو می گویند. بهتر است بدانید سئو (SEO ) اختصار کلمات Search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. در سال های اولیه  (1990) روی کارآمدن موتور های جستجو مانند Alta vista، Yahoo و … رتبه بندی نتایج بر اساس حروف الفبا صورت می گرفت. در نتیجه صفحه ای که با حرف A شروع می شد اولین لینک در صفحه نتایج بود. اما امروزه پیچیده تر شدن الگوریتم ها موجب هوشمندی بیشتر موتور های جستجو شده است. امروزه معیار دسته بندی نتایج و بهینه سازی وبسایت ها بر اساس رفتار کاربران و تجربیات کاربری انجام می شود.

همانطور که می دانید گوگل با قدمتی کمتر از موتور های جستجو فوق پرمخاطب ترین موتور جستجو جهت جستجوی کلمات محسوب می شود. از این رو شامل الگوریتم های متعددی از جمله کافئین، پاندا، مرغ مگس خوار، کبوتر، و … می باشد. تحقیقات نشان داده است که حدود 30 درصد از حجم ترافیک سایت تجارت الکترونیک را در بر می گیرد. در نتیجه صاحبان فروشگاه های آنلاین می توانند بدون پرداخت هزینه ای ( روش ارگانیک) با استفاده از کلمات کلیدی خود در وبسایت مور نظرشان تعدادی از کاربران را به  مشتریان بالقوه خود تبدیل کنند.

  آموزش سئو (جلسه 3) : عوامل موفقیت سایت چیست؟

به عبارتی سئو در راستای تحقق بخشیدن به اهداف شاخه دیجیتال مارکتینگ مورد توجه قرار گرفته است. برای درک بهتر موضوع سئو چیست؟ مطالب زیر را مطالعه فرمایید و اقدامات زیر را جهت سئوی سایت خود انجام دهید.

تعیین مهمترین محتوا

اولین اقدام در سئو مطالب سایت این است که مشخص کنید مهمترین محتوای وبسایت شما چیست؟ برای روشن شدن این موضوع باید کامل ترین و بهترین متن را در رابطه با هسته اصلی کسب و کارتان را بنویسید. در واقع این مطلب می بایست هنگام جستجوی موضوع و یا محصولی مرتبط توسط افراد نمایش داده شود. قبل از اشاره به روش های لینک دهی سایت بهتر است بدانید هدف از انجام این کار، شناساندن موضوع کسب و کار شما بر اساس متن  فوق به گوگل است.

لینک دهی به سایت

طراحی سایت اسپیناس

 

بدون لینک دهی محتوای شما رتبه نمی گیرد. با یک استراتژی استوار در ساخت انواع لینک می توانید نشان دهید که کدام مقالات شما آموزنده تر و با ارزش تر هستند. روش های لینک دادن به سایت عبارت است از:

  • لینک دهی مستقیم از جمله ها به متن مورد نظر
  • اضافه کردن لینک ها به پایان مطالب
  • لینک دهی از پست های مرتبط با نوشته اصلی که سنگ بنا و یا هسته محتوای وبسایت شما هستند.
  • لینک دهی از نوشته اصلی به تمام پست ها و یا مطالب زیرمجموعه و مشتق شده از آن.
  • لینک دهی معتبر، در واقع ارجاع پست ها و صفحات شما به صفحه اصلی
  آموزش سئو (جلسه 5) : نحوه کار موتور های جستجو

نتیجه گیری

اگر به دستورالعمل های گفته شده عمل کنید هم گوگل و هم کاربران متوجه می شوند که سایت شما بهتر از سایر سایت ها است. بدین ترتیب در چشم گوگل برجسته تر و نمایان تر می شوید. در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان وبسایت تان افزایش یافته و این موضوع شانس ارتقا رتبه سایت شما رابعد از طراحی سایت افزایش می دهد.

با تشکر از توجه شما، در مقالات بعدی مطالب بیشتری را در زمینه سئو ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.