call_espinas
mobile-call
منـو
Avatar

فروشگاه آیکیا می تواند در واقعیت افزوده خرده فروشی کند؟

فروشگاه آیکیا

فروشگاه آیکیا می تواند در واقعیت افزوده خرده فروشی کند؟

 

در مقاله طراحی سایت امروز می خواهیم در مورد واقعیت افزوده صحبت کنیم و در مورد آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. واقعیت افزوده ممکن است به نظر برسد که همه چیز آن برای بازی و سرگرمی است اما برنامه واقعیت افزوده (AR) جدید فروشگاه آیکیا ثابت می کند که این فناوری نیز دارای برنامه های کاربردی عملی است .

فروشگاه اینترنتی آیکیا در ماه سپتامبر سال 2017 ، با انتشار IOS 11 برنامه واقعیت افزوده خود را راه اندازی کرد . این برنامه بر روی ARKit اپل ساخته شد. این برنامه چارچوبی است که به توسعه دهندگان این اجازه را می دهد تا برنامه های واقعیت افزوده تقویت شده را برای آیفون و آیپد ایجاد کنند. با معرفی فناوری ARKit به میلیون ها کاربر IOS نقش مهمی در تکنولوژی روز دنیا داشت.

اگر چه بسیاری از برنامه های برتر دانلود شده  ARKit مربوط به بازی ها هستند، اما فروشگاه اینترنتی آیکیا برای خرید با نام تجاری خود بسیار ساده تر شده است و بیشتر از همیشه محبوبیت بیشتری را در بین کابران به پا کرده است.

طراحی فروشگاه اینترنتی آیکیا کاربران با استفاده از آن می توانند ببینند که چگونه محصولات آیکیا در خانه های خود نگاه خواهند کرد، تا این که به خرید حضوری مراجعه کنند و تمامی محصولاتی را که می خواهند جمع آوری کنند. این برنامه برای استفاده بسیار آسان است به این سادگی که 2000 محصولات از فروشگاه آیکیا را می توانید انتخاب کنید و در دستگاه خود نگه دارید تا ببینید که چگونه محصول در فضای استفاده چگونه است.

تصاویر سه بعدی ارائه می شود و طبق گفته آیکیا ، کاربران می تواند به راحتی محصول را در فضا مقایسه کنند و حدود 98 درصد کاربران با اعتماد به نفس با استفاده از این برنامه می تواند ابعاد محصول را در فضای مورد نظر ارزیابی کنند. حتی می تواند بافت و جنس محصول را به شرایط نور و سایه در یک فضا مشاهده کنند.

فروشگاه آیکیا

برنامه های کاربردی AR که بیشترین توجه مخاطبان را به خود جلب می کند. معمولا بیشتر برای سرگرمی طراحی شده اند. فکر می کنم بازی Pokemon و Snapchat و دیگر بازی ها AR است که توسط کاربران بازی مورد علاقه آنها است. اما اگر چه کاربرد فناوری AR فروشگاه اینترنتی آیکیا ممکن است در نگاه اول نسبتا خفیف باشد، اما در واقع یک ابزار پیچیده برای کاربران است که پیامدهای استفاده آن در آینده برای خرده فروشی است. برنامه آیکیا نشان می دهد که سه مزیت کلیدی برای استفاده کاربران از AR در تجربه های آنها دارد و می توانند در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

واقعیت افزوده کمک می کند تا گپ omnichannel پر شود

این روزها تقریبا هر کسب و کار به دنبال راه های طراحی سایت است که رویکرد بازاریابی خود را از omnichannel بیشتر می کنند. یکپارچگی تجربه مصرف کنندگان در کانال هاب دیجیتالی و سنتی برای پیدا کردن راه های برای لینک دادن به یکدیگر یک چالش بزرگ است . برنامه های واقعیت ارزش افزوده بخشی از راه حل هستند.

در مورد AR در فروشگاه آیکیا که محصولات آن در خانه های مصرف کننده قرار می دهد این ترکیبی از دنیای دیجیتالی و واقعی است و این باعث می شود که آیکیا فوق العاده در دستگاه های تلفن همراه باشد . برنامه ای که هم در تلفن همراه است و هم در وب سایت که کاربران می توانند محصولات آن را آنلاین خریداری کنند.

فروشگاه آیکیا

AR می تواند تجربه در فروشگاه را بهبود بخشد

خرید در آیکیا استرس آور است به طوری که مردم در رفت و آمد هستند اما دلیل موفقیت آیکیا که در تجربه ثابت کرده است آیکیا موجودی بزرگی از محصولات را دارد.

دانستن این که شما در فضایی بزرگ و مناسب می خواهید خرید کنید یک چالش بزرگ برای خریداران است. در بستر مناسب می توانند خریداران از خریدی که انجام می دهند لذت ببرند چه این بستر فضای فیزیکی باشد چه بستر اینترنت و این تجربه خوبی برای کاربران خواهد بود.

آیکیا تجربه خدمات در فروشگاه را بهبود می بخشد و به کاربران اجازه می دهد لیست خرید را بدون محدودیتی به خانه خود ببرند. پس کاربران می توانند لیستی از گزینه های محصولات را در خانه خود جای دهند وارد برنامه می شوند و انتخاب می کنند، تصمیم نهایی را می گیرند و حتی می توانند آن را با صدها نفر دیگر مقایسه کنند. آیکیا به کاربران این امکان را می دهد که رضایت بیشتری از خرید خود را داشته باشند.

AR فروش تجارت الکترونیک را افزایش می دهد

خرید مبلمان و دکوراتیو خانه به صورت آنلاین برای کاربران بسیار خطرناک است تقریبا برای آن استرس دارند. معمولا این محصولات بزرگ هستند و حمل و نقل آنها سخت است مشتریان با هزینه های زیادی برای حمل و نقل همراه هستند. اندازه و سایز و رنگ به طور خاص می توان برای خرید آنلاین ، کاربران را به سمت چالش سوق دهد.

AR می تواند با کاهش موانع خرید اینترنتی به افزایش تجارت الکترونیک کمک می کند. این سوال در ذهن مشتریان به وجود می آید  که همه چیز آن در زندگی واقعی به نظر برسد کاهش عدم اطمینان و احتمال بیشتر برای خرید اینترنتی داشته باشند و همچنین برای اقلام بزرگ هزینه زیادی برای حمل و نقل آن صرف نمی کنند.

فروشگاه آیکیا

ریشه AR کجاست؟

واقعیت افزوده دارای بسیاری از برنامه های کاربردی بالقوه است که در بخش خرده فروشی می توان از آن استفاده کرد. در حال حاضر خرده فروشان محصولات آرایشی و زیبایی مانند Sephora و L’Oreal استفاده می شود. تا کاربران بتوانند محصولات را به صورت واقعی ببینند. این می تواند در فروشگاه بسیار کاربردی باشد کاربران می تواند لباس و لوازم جانبی را قبل از سفارش آنلاین به راحتی ببینند.

فروشگاه های اینترنتی به دنبال ارزش نهادن به مشتریان هستند و بهترین راه عاقلانه را فروشگاه آیکیا انتخاب کرده است که با برنامه AR به مشتریان خود دسترسی بیشتر می دهد تا بتوانند بهترین خرید آنلاین را انجام دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of