0 اسپیناس وب اسپیناس وب

خرید SSL

خرید SSL

نظاره گر پیشرفت کسب و کار خود باشید ، وقتی اسپیناس وب جرئی از تیم شما می شود

SSL، TLS و HTTPS چیست؟

از جمله مواردی که می تواند طراحی سایت شما را امن تر کند استفاده  و خرید SSL   می باشد، این موضوع زمانی اهمیت بیشتری می یابد که شما نیاز به طراحی سایت فروشگاهی یا از این دست سایت ها داشته باشید.

گواهینامه SSL چیست؟

خرید گواهینامه SSL مخفف Secure Sockets Layer است در طراحی سایت به آن فن آوری استاندارد برای حفظ امنیت اینترنت و حفاظت از هرگونه اطلاعات حساس بین دو سیستم میگویند، که از خواندن و اصلاح هرگونه اطلاعات منتتقل شده از جمله اطلاعات شخصی بالقوه مجرمان جلوگیری میکند.
این دو سیستم می تواند یک سرور و یک مشتری ( به عنوان مثال یک وب سایت و مرورگر خرید) یا سرور به سرور ( به عنوان مثال یک برنامه با اطلاعات شناسایی شخصی یا با اطلاعات حقوق و دستمزد) باشد.
عملکرد آن در طراحی سایت به صورتی است که اطمینان حاصل می کند هر داده ای که بین کاربران و سایت ها و یا بین دو سیستم انتقال داده شده غیر قابل خواندن باشد.
در طراحی سایت با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری شده مانع از دسترسی هکرها به اطلاعات می شوند. این اطلاعات می تواند شامل هر چیز حساس یا شخصی مثل شماره های کارت اعتباری و سایر اطلاعات مالی، نام ها و ادرس ها باشد.

 

گواهینامه TLS چیست؟

TLS مخفف Transport Layer Security تنها یک نسخه به روز شده و امن تر از SSL است. در طراحی سایت هنوز از نام SSL به عنوان گواهینامه های امنیتی استفاده می شود، به این دلیل که اصطلاح رایج تری می باشد. ولی زمانی که SSL را از سیمانتک خریداری میکنید در واقع شما گواهینامه TSL را با تکنولوژی های رمزگذاری مثل ECC، RSA، ECC خریداری کرده اید.

HTTPS چیست؟ خرید HTTPS برای سایت

HTTPS مخفف (Hyper Text Transfer protocol secure) زمانی در آدرس url سایت نمایش داده می شود که یک وب سایت از تکنولوژی SSL برخوردار است. جزئیات این گواهینامه، شامل گواهی صادرکننده، نام شرکت مالک وب سایت، را میتوان با کلیک بر روی نماد قفل در نوار مرورگر مشاهده کرد.

برای کسب و کارهای آنلاین یا وب سایت هایی که برای پرداخت نیاز به کارت اعتباری دارند، یا شامل انتقال اطلاعات شخصی و یا حساس مانند نام و ادرس، حتما باید از SSL استفاده شود.
این یک روش ضروری برای اطمینان از امنیت سایت ها و محافظت از اطلاعات مشتریان است.

یک گواهینامه SSL از سمت سرور نصب می شود اما نشانه های ظاهری در مرورگر وجود دارد که می تواند به کاربران اطلاع دهد که این مرورگر از SSL محافظت می کند.

  1. اگر SSL در سایت وجود داشته باشد کاربران به جای HTTP:// در ایتدای آدرس سایت HTTPS:// را مشاهده خواهند کرد.( S اضافی که مخفف SECURE می باشد.) بسته به نوع اعتبارسنجی که گواهی به کسب و کار می دهد، یک اتصال امن ممکن است با وجود یک آیکن قفل یا یک سیگنال نوار آدرس سبز نشان داده می شود.
  2. گوگل در حال حاضر حامی استفاده از HTTPS یا SSL در تمام وب سایت است همانطور که در سال 2014موتور جستجوی وب سایت های ایمن رتبه بندی های بالاتری دارد که اینم خود دلیل دیگری برای نصب SSL در هر وب سایت می باشد.

Transfer Layer Security(TLS) یک پروتکل جانشین برای TLS است. TLS یک نسخه پیشرفتهssl است. این پروتکل بسیار شییه به ssl است و از رمزگذاری برای محافظت از انتقال اطلاعات و داده ها استفاده میکند. این دو اصطلاح اغلب در صنایع جایگزین استفاده می شود، اگرچه ssl هنوز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.
هنگامی که یک گواهینامه ssl را از سینمانتک خریداری میکنید، می توانید از آن با هر دو پروتکل SSL و TLS استفاده کرد.

سطح اعتبار کسب و کار

علاوه بر رمزگذاری، می توانید از طریق مجوزهای گواهی (CA) هویت مالک وب سایت را تایید کرد، که این موضوع یک لایه امنیتی دیگری است.
گواهی SSL به عنوان گواهی هویت شرکت مورد استفاده قرار میگیرد. گواهینامه ها را میتوان به سه گروه احراز هویت تقسیم کرد که عبارت است از:

  1.  گواهی اعتبار دامنه
  2.  مدارک اعتبار سازمانی
  3. گواهینامه های اعتبار سنجی گستر یافته

که این موارد از لحاظ هدف و عملکرد تفاوت اندکی دارند. قبل از تصمیم گیری لازم است تا در مورد هر کدام از این موارد بیشتر بدانید.

خرید گواهی SSL

گواهی اعتبار دامنه

این مورد، نیاز به اثبات کسب و کار و چگونگی کنترل بر اسم دامنه را دارد. گواهی حاوی نام دامنه ای است خرید ssl comodo  که به عنوان بخشی از درخواست به مقام صدور مجوز ارائه شده است. از آنجا که هویت سازمان در اینجا بررسی نشده است، گواهینامه های معتبر دامنه پایه ای ترین سطح صدور گواهینامه SSL هستند و فقط برای سرورهای تستی و لینک های داخلی مناسب هستند.

مدارک اعتبار سازمانی

این موضوع مستلزم آن است که متقاضی نه تنها ثابت کند که نام دامنه خود را امن کرده است، بلکه باید ثابت کند که شرکت آنها ثبت شده و به عنوان یک کسب و کار قانونی مجاز است. این گواهی زمانی صادر میشود که نام دامنه و شرکت اثبات شود. این سطح از احراز هویت برای سایت های عمومی مناسب است که اطلاعات شخصی را از کاربران سایت جمع آوری میکنند. توجه داشته باشید که این گواهینامه ها تنها برای سازمان ها و کسب و کارها می باشد و افراد نمی توانند از آن استفاده کنند.

 

گواهینامه های اعتبار سنجی گستر یافته

گواهینامه های اعتبار سنجی گسترش یافته به محافظت اطلاعات کاربران در ارائه اطلاعات شخصی خود به وب سایت های جعلی کمک می کند که توسط مجرمان برای فیشینگ مورد استفاده قرار میگیرد. این گواهینامه به دو اعتبار سنجی قبلی یعنی دامنه و شرکت و نیز چندین مراحل تایید دیگر مربوط به اثبات گواهینامه SSL که متعلق به شرکتی که ثبت کرده اید می باشد. این اطلاعات تکمیلی شرکت در گواهی صادر شده در نوار آدرس نمایش داده می شود، که در بسیاری از مرورگرهای وب تنها با کلیک برروی آیکن قفل می توان آن را انجام داد.
هنگام بازدید از یک وب سایت که دارای تکنولوژی SSL می باشد، در بسیاری از مرورگرها یک نوار آدرس سبز نمایان می شود که این به عنوان یک نشانه بصری اعتماد به وب سایت و کسب و کار می باشد. که این نوع گواهی فقط برای سازمان ها و کسب و کارها می باشد.

خرید گواهی SSL

چگونگی عمکرد گواهینامه SSL

قاعده کلی به این صورت است که زمانی که یک گواهی SSL بر روی سرور خود نصب میکنید و یک مرورگر به آن متصل می شود، وجود گواهینامه SSL باعث راه اندازی پروتکل SSL یا TLS میشود، که اطلاعاتی را که بین سرور و مرورگر و یا سرورها ارسال می شود را رمزگذاری میکند. که البته جزئیات این موضوع کمی پیچیده تر است.
SSL به طور مستقیم در بالای پروتکل انتقال ( TCP) قراردارد. که به عنوان یک پوشش ایمنی عمل میکند. در واقع باعث می شود که لایه های پروتکل بالاتر بدون تغییر باقی بمانند و همچنان یک اتصال امن را فراهم میکند. بنابراین در زیر لایه SSL، لایه های پروتکل دیگر قادر هستند که عملکرد معمولی خود را داشته باشند.
اگر یک گواهی SSL به طور صحیح مورد استفاده قرار بگیرد، همه مهاجم ها با چه IP و درگاهی وارد شدند و تقریبا چقدر داده ارسال می شود. آنها حتی ممکنه بتوانند ارتباط را قطع کنند، اما سرور و کاربر میتوانند متوجه شوند که این توسط شخص سومی صورت گرفته است. البته آنها نمیتوانند هیچ اطلاعاتی را قطع کنند . این در واقع یک گام بی اثر می باشد.
هکر ممکن است قادرباشد متوجه شود کاربر با کدام نام میزبان متصل شده است، اما به بقیه URL نمی تواند دسترسی داشته باشد. به این دلیل که اتصال رمزگذاری شده است و اطلاعات مهم همچنان امن است.

  1. SSL بعد از اتصال TCP شروع به کار میکند
  2. سرور، گواهی خود را به همراه یک سری از مشخصات ( از جمله نسخه TSL/SSL و روش های رمزنگاری برای استفاده و غیره) می فرستد. سپس کاربر اعتبار گواهینامه را بررسی می کند و بالاترین سطح رمزگذاری را که می تواند توسط هر دو طرف پشتیبانی شود را انتخاب می کند .
  3. با استفاده از این روش یک مرحله امن سازی شروع می شود که از این مورد استفاده خواهد کرد. تعداد زیادی از این متدها وجود دارد با انواع و اقسام نکات مثبت که به آنها سوئیت های سری (CIPHER SUITES) گفته میشود.
  4. برای تضمین یکپارچگی و صحت تمام پیام های منتقل شده، پروتکل های TSL و SSL شامل یک فرایند تایید هویت با استفاده از کدهای تایید اعتبار پیام( MAC) می باشد.که این موارد به ظاهر پیچیده به نظر میرسند اما در واقعیت با سرعت زیادی به دست می ایند.

خرید HTTPS برای سایت

چه مواقعی به SSL نیاز داریم صدور گواهینامه SSL

این موضوع که گوگل سایت هایی که دارای SSL هستند را در اولویت قرار می دهد خود دلیل محکمی برای استفاده از SSL می باشد، اما در اینجا به برخی از دلایل دیگر برای دریافت یک گواهینامه SSL اشاره خواهیم کرد:

پیشنهاد عضویت

اگر سایت های عضویت یا هرچیزی را که شامل جمع آوری آدرس ایمیل و سایر اطلاعات حساس هستند، SSL گزینه بسیار خوبی برای آنها میباشد، این عاقلانست که تا جای ممکن اطلاعات مشتری را امن نگه داریم.

استفاده از فرم ها

زمانی که شما در هر جایی از طراحی سایت خود از فرم استفاده می کنید کاربران اطلاعات، اسناد و یا تصاویر خود را در اختیار شما می گذارند. قطعا مقدار زیادی از اطلاعات کاربران را دریافت خواهید کرد بنابراین ارزش آن را دارد که از ssl استفاده شود.
اگر شما یک سایت وبلاگی دارید که فقط در آن اطلاعات خود را انتشار می دهید HTTPS می تواند به شما در حفاظت از امنیت سایت ها، کاهش خطر یا دستکاری مزاحمان، فرستادن تبلیغات به سایت شما تا حدود زیادی جلوگیری نمایید.

 

آیا SSL بر روی همه دستگاه ها کار میکند؟

پاسخ این سوال بله است. البته برخی از تنظیمات وجود دارد که 100% کار نخواهد کرد، بنابراین اگر مطمئن نیستید باید از تیم فروش سوال نمایید.

دستگاه ها و سیستم عامل ها

همه سیستم عامل های بزرگ برای رایانه ها، تبلت ها و تلفن های همراه از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند. با این حال ممکن است بعضی از تلفن های همراه قدیمی از پروتکل های SSL جدید و یا TLS پشتیبانی نکند، بنابراین باید در مورد آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.
سازگاری مرورگر
کاربران از طیف وسیعی از مرورگرهای مختلف (Safari، Firefox، Chrome و غیره) برای دسترسی به محتوای وب استفاده میکنند. همانطور که سایت ها برای کار بر روی تمامی سیستم عامل های مرورگر ایجاد می شوند، SSL و TLS از یک ارائه دهنده معتبر بر روی 99% موارد کار خواهد کرد.

سرورها

سرورها وافعا نیازی به داشتن گواهی های روت ندارند اما شما باید گواهی های متناظر را نصب کنید. تا زمانی که گواهی صحیح نصب شده باشد، میتواند توسط هر سروری پشتیبانی شود. که این موضوع به مرورگر بستگی دارد.

پیامد های بصری SSL چیست؟

همانطور که چند بار در این مقاله اشاره شد، تاثیر بصری یک گواهی SSL بیسترین تاثیر را بر کاربران و مشتریان بالقوه دارد. اما چطور این فرم بصری بر روی یک سایت صورت میگیرد.
زمانی که یک مشتری چه به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری خرید می کند، معتبر بودن فروشنده از جمله مواردی است که برای آنها بسیار اهمیت دارد. گواهینامه ها برای تایید صحت یا تخصص در یک زمینه خاص، باید راه طولانی را برای ایجاد امنیت مشتریان باید طی کنند.
تاثیر بصری گواهی SSL بر روی مشتریان بالقوه بسیار بیشتر است.
SSL و TSL بهترین و قابل قبول ترین استانداردهای موجود هستند و گواهی ها باید با افتخار نشان داده شوند که همه بتوانند آن را ببینند.

اولین جایی که این نشان ظاهر می شود در قسمت نوار آدرس سایت است. یعنی قبل از آدرس سایت https:// به جای http:// قرار خواهد گرفت و اغلب کاربران تفاوت آن را به وضوح احساس می کنند.
وجود آیکن قفل در نوار آدرس نیز یک نشانه بزرگ ایمنی است. که به مشتریان این اطمینان را میدهد که اتصال آنها امن و رمزگذاری شده است. با استفاده ازامن ترین فرم گواهی یعنی گواهی اعتبارسنجی گسترده SSL، نام شرکت به رنگ سبز در نوار آدرس ظاهر می شود. که این یک راه دیگر برای اطمینان دادن به مشتریان است.
در نهایت بسیاری از گواهینامه های SSL دارای یک تصویر مهر شده است که می تواند در سایت برای نشان دادن نام تجاری SSL مورد استفاده قرار بگیرد. با این کار شما این اجازه را به مشتریان می دهید که بدانند امنیت و اطلاعات آنها محافظت می شود و احتمال بیشتری برای اعتماد به شما و صرف پول نقد خود دارند.

گواهینامه SSL

خطای اتصال SSL چیست؟

خطای اتصال SSL زمانی اتفاق میافتد که صفحه ای که به آن دسترسی پیدا کرده اید دارای مسائل امنیتی باشد. که این موضوع برای حفاظت از اطلاعات کاربران می باشد و با این روش دسترسی آنها را متوقف می کند و آنها را مطلع می سازد که درصورت پیشرفت ممکن است نگرانی های امنیتی وجود داشته باشد.
که می تواند اشکال مختلفی داشته باشد که با توجه به مرورگرهای مختلف این موضوع متفاوت است.در بعضی موارد، ممکن است https:// قرمز رنگ باشد. که در گوگل کروم یک سری پیام ها روی صفحه نمایش ظاهر میشود. برای مثال” اتصال شما خصوصی نیست” یا ” این صفحه وب در دسترس نیست”.
که ممکن است به این دلیل باشد که کد امنیتی شما منسوخ شده باشد و لزوما به این معنی نیست که سایت مذکور مشکوک می باشد، اما کاربران باید خطاهای اتصال را جدی بگیرند مخصوصا اگر کاملا در مورد سایت مقصد اطمینان ندارند.
اگر در سایت اروری مبنی بر خطای اتصال وجود داشت باید بلافاصله آن را برطرف نمایید. مثلا ممکن است نیاز به بروزرسانی تنظیمات امنیتی یا اینکه از SSL سازگار با سایت خود استفاده کنید. با برطرف کردن این موارد به کاربران این اطمینان خاطر را میدهید که سایت امن است و آنها می توانند بدون هشدار ایمنی به آن دسترسی داشته باشند.

خرید SSL

آیا SSL در ایمیل هم کار میکند؟

بسیاری از ارائه دهندگان بزرگ ایمیل از رمزگذاری SSL برای رمزگذاری ایمیل کاربران استفاده میکنند. در بیشتر موارد، گزینه SSL به طور خودکار در تنظیمات ایمیل بررسی خواهد شد. در قسمت بازیابی ایمیل کاربر میتواند این گزینه را انتخاب کند. اگر حساب کاربری که ایمیل های بازیابی را پشتیبانی می کند دارای SSL باشد، میتوانند این گزینه را انتخاب کنند که داده از طریق یک اتصال امن ارسال شود.
چگونه یک گواهینامه SSLرا در یک سایت اجرا کنیم.
این موضوع به این بستگی دارد که از چه هاستی استفاده میکنید. راه های متنوعی برای اضافه کردن گواهی SSL وجود دارد.
در بعضی موارد اگر یک نماد تجارت الکترونیک وجود داشته باشد، یک گواهی لازم خواهد بود. سرویس دهندگان هاست معمولا بسته های هاست شامل گواهینامه SSL را ارائه می دهند. همچنین ممکن استSSL را از دیگر هاست ها انتقال دهند.(خارج کردن آنها از سرور اصلی و وارد کردن آنها به سرور جدید).

خلاصه مقاله SSL

SSL یک ابزار امنیتی مهم برای کسب و کار است و نقش مهمی را موفقیت معاملات آنلاین بازی میکند. خرید و نصب آن اصلا پیچیده نیست. و قطعا ارئه دهندگان SSL تا حدود زیادی به شما در این امر کمک خواهند کرد. تنها با چند کلیک می توانید به نماد https:// و قفل دسترسی داشته باشد که این موضوع می تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد. برای مثال افزایش فروش، ایجاد اعتماد مصرف کنندگان و افزایش رتبه بندی وب با یک گواهی استاندارد.

 

جهت سفارش خرید گواهی SSL با تیم اسپکام Spicom در تماس باشید .

درگ کنید مشاهده بستن پخش
mobile-call
0%
۰۲۱-۴۵۳۷۱
واحد فروش